czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2005
  • wyświetleń: 2373

Coś dla kinomanów

Kino Świt w Czechowicach – Dziedzicach zaprasza miłośników dobrego filmu na czternastą już edycję prezentacji filmowych. Pokazanych zostanie 10 filmów, a to wszystko od 16 do 22 września. Jeśli chodzi o karnety i bilety na prezentacje filmowe to wygląda to następująco: karnety - 40 zł (ulgowy) i 50 zł (normalny) - w sprzedaży od 6 września w sekretariacie MDK (od poniedziałku do piątku - 8.00-20.00,w godzinach pracy kasy kina w soboty i niedziele). Karnety na trzy wybrane filmy z Prezentacji w cenie 26 zł wsprzedaży od 16 września w kasie kina. Bilety na pojedyncze filmy z Prezentacji w cenie 13 zł w sprzedaży w kasie kina od 16 września. Wśród posiadaczy karnetów Prezentacji (40 zł, 50 zł)

Poniżej zamieszczamy harmonogram i opisy filmów na które możecie się wybrać.

16.09. (piątek)
20.00 CODE 46 (Wielka Brytania)
22.00 HOTEL RUANDA (USA/Kanada/RPA/Włochy)

17.09. (sobota)
20.00 OPOWIEŚCI O ZWYCZAJNYM SZALEŃSTWIE (Czechy)
22.15 BROKEN FLOWERS (USA)

18.09. (niedziela)
20.00 DZIECKO (Belgia/Francja)
22.00 EXILS (Francja)

19.09. (poniedziałek)
20.00 PUSTY DOM (Korea Południowa)

20.09. (wtorek)
20.00 REKONSTRUKCJA (Dania)

21.09. (środa)
20.00 BLIŹNIACZKI (Holandia/Luksemburg)

22.09. (czwartek)
20.00 Loteria filmowa
20.15JEDWABNA OPOWIEŚĆ (Francja)


OPOWIEŚCI O ZWYCZAJNYM SZALEŃSTWIE
Czechy 2005, 107 min.

Reżyseria: Petr Zelenka. Wykonawcy: Ivan Trojan, Zuzana Sulajová, Miroslav Krobot. Bohaterem tej tragikomedii są ludzie uwikłani w dziwne związki emocjonalne. Jan wydzwania do kochanków z budki telefonicznej pod swoim domem; Petr, aby zatrzymać dziewczynę, sięga po indiańskie rytuały; Alicja i Jirí płacą postronnym ludziom, aby ich obserwowali w łóżku, bo inaczej nie mogą się kochać. Wszyscy składają się na portret zbiorowości, w której samotność stała się normą, a miłość ma coś z fast foodu – nie może trwać zbyt długo, bo następni wygłodzeni klienci czekają w kolejce.


CODE 46
Wielka Brytania 2003, dolby digital, 92 min.

Reżyseria: Michael Winterbottom. Wykonawcy: Tim Robbins, Samantha Morton.

Akcja filmu rozgrywa się w niezbyt odległej przyszłości. Ludzkość zamieszkuje bogate i ściśle strzeżone miasto albo prymitywne osady na pustyni. Nikt nie może się przemieszczać bez „papelle” – specjalnego zezwolenia na podróż. William pracuje jako detektyw. Zostaje wysłany do Szanghaju żeby zbadać sprawę fałszywych „papelli”. William zakochuje się w głównej podejrzanej Marii. Kiedy zyskuje ostateczny dowód, że to ona zajmuje się fałszowaniem dokumentów, chroni ją wskazując innego winnego. William i Maria przeżywają namiętny romans, kóry trwa tyle ile jego „papelle”, czyli 24 godziny.

BLIŹNIACZKI
Holandia/Luksemburg 2002, dolby digital, 139 min

Reżyseria: Ben Sombogaart. Wykonawcy: Julia Koomans, Thekla Reuten, Ellen Vogel.

Po śmierci rodziców w 1925 roku nierozłączne dotąd sześcioletnie bliźniaczki – Anna oraz Lotte Bamberg zostają rozdzielone przez krewnych. Anna zostaje w Niemczech, gdzie dorasta w surowej i mało przyjaznej atmosferze farmy wuja Heinricha i jego despotycznej żony Marthy. Chorą na gruźlicę Lottę zabierają dalecy kuzyni z Holandii; ich dom okazuje się pełen miłości i oddania. Rozdzielone siostry desperacko usiłują się skontaktować, spotkania obawiają się jednak obie niechętne sobie rodziny. Po kilkudziesięciu latach bliźniaczki spotykają się przypadkiem w belgijskim SPA.


DZIECKO
Belgia /Francja 2005, dolby digital, 95 min.

Reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne. Wykonawcy: Jérémie Reinier, Déborah François, Jérémie Segard.

Złota Palma na MFF Cannes 2005. Bruno - uliczny złodziejaszek i kombinator, aby zdobyć potrzebne mu pieniądze, sprzedaje swoje własne, nowonarodzone dziecko. Sonia, matka dziecka, słysząc wytłumaczenie chłopaka - „Przecież możemy mieć następne” – doznaje szoku i trafia do szpitala. Bruno chcąc naprawić swój błąd stara się odkupić malca i odzyskać zaufanie dziewczyny. Wydarzenia te rozpoczynają wewnętrzną przemianę samego Brunona...


REKONSTRUKCJA
Dania 2003, dolby digital, 91 min.

Reżyseria: Christoffer Boe. Wykonawcy: Maria Bonnevie, Nikolaj Lie Kaas, Krister Henriksson.

Złota Kamera na MFF Cannes 2003. Pewnej nocy Alex, młody fotograf, wracając do domu ze swoją dziewczyną Simone spostrzega na stacji metra Aimee. Oczarowany jej osobą zostawia Simone bez słowa wyjaśnienia i rusza za Aimee. Ta prowadzi go ulicami do baru, gdzie rozpoczynają rozmowę w tak naturalny sposób, jakby znali się od lat. Nie wiemy, czy spotykają się po raz pierwszy i czy w ogóle się znają. Narrator wyjaśnia nam, że nie jest to początek ich historii, ale kiedy film skacze w czasie raz do przodu, a raz wstecz, wydaje się, że każde ich spotkanie jest pierwszym – jakby opowieść o ich miłości była “rekonstruowana” dla naszej rozrywki.

EXILS
Francja 2004, dolby digital, 103 min.

Reżyseria: Tony Gatlif: Wykonawcy: Romain Duris, Lubna Azabal, Leïla Makhlouf.

Nagroda za reżyserię na MFF Cannes 2004. Pewnego dnia Zano składa swojej ukochanej Naïmie szaloną propozycję – wspólny wyjazd do Algieru. Czeka ich niezwykła podróż przez Francję i Hiszpanię do ojczyzny, którą ich rodzice musieli opuścić dawno temu. Zagubiona pośród pułapek emigracyjnego życia para bohaterów bez wahania wyrusza w drogę, a ich jedyny bagaż stanowi muzyka. Nim podejmą decyzję o przekroczeniu Atlantyku, zachłyśnięci wolnością poddają się zmysłowej atmosferze Andaluzji. W krainie przypadkowych spotkań, głośnego techno i muzyki flamenco Zano i Naïma cofają się w czasie do chwil wygnania. Z nadzieją, że na końcu podróży uda im się dowiedzieć czegoś o sobie i znaleźć swoje miejsce w świecie.


JEDWABNA OPOWIEŚĆ
Francja 2004, dolby digital, 88 min.

Reżyseria: Eléonore Faucher. Wykonawcy: Lola Neymark, Ariane Ascaride, Marie Felix.

Główna Nagroda Tygodnia Krytyki na MFF Cannes 2004. Historia przyjaźni dwóch, wydawałoby się, zupełnie różnych osób: samotnej nastolatki w ciąży i kobiety w średnim wieku, która straciła syna. Claire kobieca, rudowłosa 17-stolatka, ukrywająca niechcianą ciążę przed rodziną i ludźmi z pracy, mieszka samotnie w małej kawalerce. Na skutek zbiegu okoliczności zostaje zatrudniona jako asystentka przez panią Melikian, zajmującą się ozdabianiem ubrań dla najlepszych paryskich domów mody. Ta surowa, lecz sprawiedliwa kobieta opłakuje syna, który zginął w wypadku motocyklowym. Dzięki smutkowi, choć wynikającemu z zupełnie innych powodów, dwie kobiety mogą się lepiej zrozumieć i powoli rozjaśniać swoje życia. Pani Melikian zaczyna się uśmiechać, a Claire – kochać.


LBROKEN FLOWERS

USA 2005, dolby digital, 104 min.

Reżyseria: Jim Jarmusch. Wykonawcy: Bill Murray, Sharon Stone, Julie Delpy.

Grand Prix na MFF w Cannes 2005. Dona Jophnstona, mężczyznę stroniącego od wszelkich trwałych związków, rzuca jego ostatnia narzeczona. W tym samym czasie Don otrzymuje tajemniczy różowy list. Anonimowy donosiciel informuje go, że ma syna, który chciałby się z nim spotkać. Don postanawia odwiedzić swoje byłe kochanki i sprawdzić, która z nich pomoże mu rozwiązać zagadkę tajemniczego listu.

HOTEL RUANDA
USA/Kanada/RPA/Włochy 2005, dolby digital, 121 min.

Reżyseria: Terry Geroge. Wykonawcy: Don Cheadle, Sophie Okonedo, Nick Nolte.

3 nominacje do Oscara 2005. Hotel Ruanda to obsypana nagrodami i wyróżnieniami fabularyzowana historia oparta na faktach o dyrektorze luksusowego hotelu, który próbuje uratować ludzi przed masakrą Tutsi dokonywaną przez Hutu w Rwandzie w 1994 roku. Nominowany do Oscara w trzech kategoriach: najlepszy aktorpierwszoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy scenariusz oryginalny.


PUSTY DOM
Korea Południowa 2004, dolby digital, 89 min.

Reżyseria: Kim Ki-duk. Wykonawcy: Lee Seung-yeon, Jae Hee, Kwon Hyuk-ho.

Tae-suk jest bezdomny. Żyje w domach obcych ludzi, do których włamuje się pod nieobecność właścicieli. Jednak nigdy nic nie kradnie. Jest raczej jak duch – śpi w obcych łóżkach, korzysta z zawartości lodówki – zostawiając jak najmniej śladów swojej obecności. W ramach podziękowania a gościnę chłopak robi pranie i porządek, dokonuje drobnych napraw. Pewnego dnia Tae-suk włamuje się do mieszkania, które nie jest puste. Jest w nim pewna kobieta...

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.