czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 listopada 2014
  • wyświetleń: 2649

Rozpoczęli Sportowy Rok Szkolny

W ostatnich dniach października w hali sportowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kaniowie odbyła się inauguracja Powiatowego Sportowego Roku Szkolnego 2014/2015. Uroczystość prowadził dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Grzegorz Boboń radny Rady Powiatu, a zaproszonych gości przywitała dyrektor szkoły Krystyna Bryksa.

Bogdan Dubiel wiceprezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej przedstawił zebranym dokonania obecnych na spotkaniu olimpijczyków Mariana Kasprzyka i Grzegorza Kotowicza, a także zawodników z gminy Bestwina Klaudii Szachmerdy, Bartłomieja Dawida i Julii Grygierzec, którzy już przez swoje dokonania rozsławili gminę i powiat bielski.

Starosta bielski Andrzej Płonka podkreślał, jak ważną rolę w życiu powiatu odgrywają Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach i Buczkowicach.

- Zdobycie złotych medali w Mistrzostwach Świata w Skokach narciarskich indywidualnie i w drużynie (Jakub Wolny, Krzysztof Biegun) to sukces bez precedensu. Uczniowie tych szkół reprezentują nasz kraj w sportach zimowych, judo i kajakarstwie zdobywając znaczące wyniki w skali międzynarodowej. To przecież z Kaniowa wywodzą się reprezentanci w kajak polo, wielokrotni mistrzowie Polski. Do tutejszej szkoły uczęszczali reprezentanci Polski w judo Julia Grygierzec i Paweł Wawrzyczek nasza nadzieja olimpijska - mówił starosta na inauguracji Sportowego Roku Szkolnego.

Rozpoczęcie Powiatowego Sportowego Roku Szkolnego - 27.10.2014 · fot. A. Macher


Interesującym punktem programu był pokaz treningu judo w wykonaniu zawodników sekcji Klubu Judo z Czechowic-Dziedzic, występ muzyczny uczennic gimnazjum z Bestwinki oraz układ taneczny grupy ze SP w Janowicach, przygotowany przez Monikę Krężelok.

W tegorocznej rywalizacji szkół uczestniczyły reprezentacje 43 szkół podstawowych, 29 gimnazjalnych oraz 6 ponadgimnazjalnych. Współzawodnictwo przeprowadzono w dyscyplinach zespołowych gier sportowych, lekkiej atletyce i sportach indywidualnych.

Najwszechstronniejszą wśród szkół podstawowych okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 z Czechowic-Dziedzic (II miejsce zdobyła SP w Czańcu, III miejsce SP w Pisarzowicach). Rywalizację gimnazjalną zwyciężyło Gimnazjum z Bystrej (II miejsce Gimnazjum nr 2 w Czechowicach - Dziedzicach, III miejsce Gimnazjum w Kozach), a ponadgimnazjalną - Liceum Ogólnokształcące z Czechowic-Dziedzic (II miejsce SZTiL w Czechowicach - Dziedzicach, III miejsce LO w Kozach).

Na zakończenie uroczystości olimpijczycy G.Kotowicz i M.Kasprzyk wręczyli staroście bielskiemu Andrzejowi Płonce srebrny medal "Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego" nadany przez Polski Komitet Olimpijski.

Alina Macher
źródło: Powiat

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.