Wiadomości

  • 9 listopada 2014
  • 11 listopada 2014
  • wyświetleń: 4701

Święto Niepodległości w gminie

Za nami:

11 listopada obchodzone jest w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Gminne uroczystości obchodów Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 10.00 przy cieniu pomnika na Placu Wolności w Czechowicach-Dziedzicach.

Uroczystości rozpoczną się zbiórką przy cieniu Pomnika Wolności, potem wystartuje tradycyjny Bieg Niepodległości. O 10.05 odegrany zostanie hymn Rzeczypospolitej Polskiej, po czym nastąpi przywitanie gości, przemówienie Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz uroczyste składanie kwiatów pod cieniem Pomnika Wolności.

O 10.30 nastąpi formowanie pochodu i przemarsz do kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie o 11.00 odprawiona zostanie msza święta. Po jej zakończeniu na cmentarzu przy Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w I oraz II Wojnie Światowej oraz pod tablicą w miejscu wymarszu Legionistów (ul. Legionów) złożone zostaną kwiaty.

Ponadto od godziny 11.00 do 15.00 będzie można oglądać wystawę z okazji setnej rocznicy utworzenia Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego w siedzibie Izby Regionalnej, mieszczącej się w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.