Wiadomości

  • 14 listopada 2014
  • wyświetleń: 9422

Komitety przed sądem, jest ugoda

W czwartek burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut wydał oświadczenie w sprawie treści ulotek rozdawanych na terenie gminy w ostatnich dniach i wystąpił na drogę sądową przeciwko jednemu z komitetów wyborczych. Przed sądem doszło do ugody między stronami.

Poniżej przedstawiamy treść oświadczenia burmistrza Mariana Błachuta ws. ulotek i zawartych w nich informacji.

OŚWIADCZENIE

Pragnę poinformować, że w ostatnich dniach rozpowszechniane są ulotki, zawierające fałszywe informacje o przyznawaniu środków finansowych przez Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka "Bielska Kraina". Mają one charakter pomówień, bezpodstawnych oszczerstw i są perfidną grą wyborczą. Ich celem jest zdyskredytowanie mojej osoby, jako kandydata na burmistrza, a także kandydatów na radnych z KW Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa. Rozprowadzający te ulotki kandydaci z KWW Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota robią to w ostatnich dniach przed wyborami, aby utrudnić możliwość prowadzenia postępowań w trybie wyborczym.

W tej sprawie wystąpiłem w dniu 13 listopada 2014 r. przeciwko KWW Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota, na drogę sądową.

Marian Błachut
Burmistrz Czechowic-Dziedzic


Dzień później strony spotkały się przed sądem. Doszło do podpisania ugody. Jej pełna treść znajduje się poniżej:

Ugoda, RPW, NI
Treść ugody pomiędzy stronami

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.