czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2014
  • wyświetleń: 2680

II Konferencja Profilaktyczna

17 listopada odbyła się II Czechowicka Konferencja Profilaktyczna, tematem wiodącym konferencji była "Rola ochrony zdrowia w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Procedura Niebieskie Karty".

II Czechowicka Konferencja Profilaktyczna - 17.11.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Konferencja została zorganizowana przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w partnerstwie z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a do wygłoszenia wykładów zostali zaproszeni prelegenci.

Celem konferencji było upowszechnienie wiedzy na temat obligatoryjnych zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, które powinny być realizowane przez placówki ochrony zdrowia. Zwrócono uwagę jak ważny jest pierwszy kontakt z osobą doznającą przemocy zapewnienie jej poczucia bezpieczeństwa oraz uruchomienie procedur interwencyjnych i pomocowych.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk: lekarze, pielęgniarki i położne, dyrektorzy szkół i przedszkoli, pedagodzy szkolni, nauczyciele i wychowawcy. Kuratorzy sądowi, asystenci rodziny, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego i pracownicy Starostwa Powiatowego.

Była to już druga tak prestiżowa i zorganizowana na dużą skalę konferencja o tematyce profilaktycznej w Gminie Czechowice-Dziedzice.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.