Wiadomości

  • 26 listopada 2014
  • wyświetleń: 2440

Wicemistrz bilarda z Czechowic

Czechowiczanin Ryszard Sobków wywalczył wicemistrzostwo Czech w bilardzie holenderskim.

Ryszard Sobków
Ryszard Sobków z Czechowic-Dziedzic wicemistrzem Czech w bilardzie holenderskim. · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Ryszard Sobków jako jedyny Polak udał się do Ostrawy na Mistrzostwa Czech, gdzie najpierw wygrał eliminacje pokonując kilkudziesięciu innych graczy. Następnie, w fazie pucharowej, do której dostało się 16 najlepszych zawodników, pokonał kolejnych zawodników. W finale zmierzył się z Czechem, Honzą Růžička, który ostatecznie zwyciężył w końcowej serii.

Zasady gry są proste, ale sposobów grania jest dużo. Można grać pojedynczo albo parami, stosując różne reguły. W wersji podstawowej celem gry jest umieszczenie 30 klocków przypominających małe, drewniane krążki hokejowe, w czterech komorach na końcu 2-metrowej deski. Gra się w trzech turach, starając się uzyskać jak najwyższe wyniki. Każda z komór punktowych jest inaczej liczona, w kolejności są to dwa, trzy, cztery i jeden punkt. Maksymalnie, bez rzutów bonusowych, można uzyskać 148 punktów.

Anna Gierula-Kłusek

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.