czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2005
  • wyświetleń: 1006

Żółty Tydzień

Od 12 września ruszyła XV edycja jesiennej akcji Żółtego Tygodnia i potrwa do 24 września. Jej celem jest profilaktyka wirusowego zapalenia wątroby typu A i B. Co ważne do punktu szczepień powinni zgłosić się wszyscy Ci, którzy rozpoczęli cykl szczepień w marcu. Chodzi tu o drugą dawkę szczepienia przeciw WZW typu A i trzecią przeciwko WZW typu B.

Lekarze biją na alarm i przyznają, ze szczepienie to najskuteczniejszy sposób profilaktyk chorób zakaźnych. Przyjęcie pełnego cyklu szczepień daje nam gwarancję ochrony zdrowia nawet na długie lata. W przypadku wirusowego zapalenia wątroby mamy do wyboru szczepionkę skojarzoną uodparniającą nas na zapalenie WZW typu A i B, a także pojedyncze szczepionki i na WZW A i na WZW B. Zastraszające jest to, iż w Polsce blisko 93% osób do 15 roku życia i aż 70 % do 30 roku życia nie ma przeciwciał chroniących przed żółtaczką pokarmową (WZW typu A). Dlatego najlepszą profilaktyką są szczepienia ochronne.

Przeciwko żółtaczce zaszczepić się można w całym naszym województwie. Adresy przychodni wykonujących szczepienia na terenie Czechowic - Dziedzic to: Przychodnia Nr 2 przy ulicy Bestwińskiej 15 oraz Przychodnia Nr 1 przy ulica Sienkiewicza 8.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.