czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2014
  • wyświetleń: 1947

O miłości do zwierząt w PG2

29 listopada gościem Publicznego Gimnazjum nr 2 była fundacja "SOS Animals"’ Ogólnopolski Ruch Obrony Zwierząt oddział z Bielska-Białej.

PG2
Fundacja "SOS Animals" w PG2 · fot. PG2


Do fundacji należą ludzie, których można nazwać "zwierzolubami" w 100%. Ich Inspektoraty są do dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Inspektorzy docierają wszędzie tam, gdzie dzieje się krzywda zwierzętom. To Ci zapaleńcy od 2013 roku. interweniowali już 500 razy w przypadkach złego traktowania zwierząt, znaleźli dom blisko 200 zwierzakom, otwarli nowe jednostki terenowe, a teraz podejmują działania aby otworzyć ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt.

PG2
Fundacja "SOS Animals" w PG2 · fot. PG2


Głównym zadaniem tej organizacji jest również edukacja dzieci i młodzieży, gdyż to oni będą budować lepszą przyszłość wszystkim naszym mniejszym przyjaciołom. Prelekcja była skierowana do młodzieży klas pierwszych.

PG2
Fundacja "SOS Animals" w PG2 · fot. PG2


Szkoleniowiec Pani Ewa Godula i Honorata Wasilewska z psiakami rasy golden retriver i flat coated o imieniu Choco oraz Setka przybliżyły nam świat psich potrzeb fizycznych oraz duchowych. Dowiedzieliśmy się, jak postępować z psem, gdy go przyprowadzimy do naszego domu-jako nowego członka rodziny oraz wiemy co zrobić, gdy w naszym domu pojawi się nowy członek rodziny. Wiemy jak reagować na obcego psa, który zbliża się do nas na ulicy itp.

pg2
Fundacja "SOS Animals" w PG2 · fot. PG2


Z sali padały pytania, a Pani Ewa na wszystkie odpowiadała. Jednocześnie mogliśmy nakarmić Choco i Seta, pogłaskać je, pobawić się z nimi, gdyż to psiaki przystosowane są do pracy z dziećmi oraz młodzieżą niepełnosprawną.

Należy dodać, że zajęcia te prowadzone są bezpłatnie. Nasi uczniowie podarowali jednak psiakom mnóstwo karmy. Zajęcia były bardzo ciekawe. Zachęcamy inne szkoły do zapraszania "SOS Animals" do siebie (koordynator Honorata Wasilewska - tel. 723 860 003).

Bogumiła Łucka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.