czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2005
  • wyświetleń: 773

Pamiętajcie o ogrodach

Reklama

W mieście pojawił się pomysł utworzenia nowych ogrodów działkowych. Wszyscy, którzy są zainteresowani tą formą rekreacji i wypoczynku powinni skontaktować się z przewodniczącym Kolegium Prezesów Pracowniczych Ogrodów Działkowych Wiesławem Mnichem. - Czas najwyższy reaktywować w naszym mieście ogrodnictwo działkowe. Najmłodszy ogród ma w tej chwili dwadzieścia jeden lat. Najstarszy w przyszłym roku obchodzić będzie 70-lecie. Nowy ogród ma mieć charakter podmiejski. To podtrzymanie i rozwój pewnej tradycji narodowej - wyjaśnia patetycznie Wiesław Mnich. Jak sprawdziliśmy, nowymi działkami jest na razie zainteresowanych kilka osób. - To dopiero początek - broni swojego pomysłu Wiesław Mnich.

W naszym kraju jest pięć tysięcy ogrodów działkowych, w których znajduje się milion działek. W województwie śląskim jest ich około 100 tysięcy. Powiat bielski liczy 60 ogrodów. W czechowickiej gminie jest dziesięć ogrodów zrzeszonych jest w Polskim Związku Działkowców, które zajmują około 35 hektarów. W czechowickiej gminie prawie 770 rodzin może wypoczywać na swoim ogrodowym "M-4". Dawniej działka wspierała budżet domowy, dziś w większości jest to forma rekreacji i hobby.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.