Wiadomości

  • 2 grudnia 2014
  • wyświetleń: 6899

Euronuty 2014 w Czechowicach

28 listopada Gimnazjum Publiczne nr 3 gościło blisko 50 uczestników konkursu "Euronuty 2014".

Tegoroczne spotkanie to szósta edycja konkursu, którego organizatorem jest czechowickie gimnazjum. W muzycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie: GP1, GP2 oraz GP3 z Czechowic-Dziedzic, Zespołu Szkół z Ligoty, Gimnazjum w Mazańcowicach, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rybarzowicach, Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kalnej, SP 1 oraz SP3 z Czechowic-Dziedzic, SP1 oraz SP2 z Woli a także ze Stowarzyszenia Wolna Szkoła Waldorfska z Bielska-Białej.

Euronuty w GP nr 3 - 28.11.2014 · fot. Gimnazjum Publiczne nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach


Spotkanie rozpoczęło się krótkim występem artystycznym, na który złożyła się cha-cha i taniec "Śnieżynek" w wykonaniu uczniów GP3 pracujących pod okiem Grażyny Zelin. Następnie Wicedyrektor GP3 Beata Przewoźnik otwarła konkurs, dziękując organizatorom za to, że miłośnicy piosenki obcojęzycznej po raz kolejny mogli się spotkać w GP3. Jednocześnie życzyła wszystkim, aby muzyka dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Jury złożone z muzyków i nauczycieli języków obcych pod przewodnictwem Lucyny Paluch miało bardzo trudne zadanie, ponieważ umiejętności wokalne i językowe młodych wykonawców stały na bardzo wysokim poziomie.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Iwona Raczkowska z SP2 w Woli, opiekunowie Magdalena Miszczak i Katarzyna Jagielska-Dziubek, II miejsce zajęła Emilia Pomietło z SP1 w Woli, opiekunowie Katarzyna Zięba, Jolanta Stanek, Małgorzata Konicka, III miejsce zespół wokalno-instrumentalny "De-Mollki" z SP1 w Czechowicach-Dziedzicach, opiekunowie Dorota Pollak i Piotr Duraj. W kategorii gimnazja I miejsce zdobyła Agnieszka Bąk z GP w Mazańcowicach, opiekun Marta Ostrowska -Belter, II miejsce Julia Ingram z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Buczkowicach, opiekun Barbara Pastwa, III miejsce Anita Londzin z GP1 w Czechowicach-Dziedzicach, opiekun Agnieszka Wrońska.

W przerwie koncertu uczniowie GP3 wraz z koordynatorem projektu Comenius pt. "Autorytety młodych Europejczyków- dobre wzory, lepsza przyszłość" Ewą Dobiją podzielili się wrażeniami z pobytu studyjnego w Grecji w październiku br. oraz wizycie krajów partnerskich w Czechowicach w maju.

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała Agnieszka Harazin-Panol, mózg całej imprezy, a o to by nikomu nie zabrakło słodkich pyszności dbała Sylwia Żaczek-Gwizdoń.

Wystrój i dekoracja sali to dzieło Teresy Chrószcz, Hanny Kamieńskiej-Maniek i Klaudii Grygierczyk.

Słowa uznania należą się też uczniom, którzy włączyli się w prace przy konkursie, a zwłaszcza Łukaszowi Wróblewskiemu i Jakubowi Wójcikowi (obsługa sprzętu) oraz Klaudii Pacyga i Wiktorii Rudnik (konferansjerka).

Organizatorzy dziękują ponadto nauczycielom szkół uczestniczących w konkursie za współpracę, za to, że są pełni zaangażowania, pasji i tworzą miłą atmosferę do współzawodnictwa.

Lucyna Paluch

źródło: Gimnazjum nr 3

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.