czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1682

Przed zimą zabezpiecz wodomierz

W związku z nadchodzącym okresem zimowym PWiK w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o. przypomina o konieczności zabezpieczenia wodomierzy oraz wewnętrznej instalacji wodociągowej przed skutkami mrozu. Ochrona wodomierzy i przyłączy przed niskimi temperaturami nie jest ani trudna, ani kosztowana, a co najważniejsze może zapobiec niepotrzebnym wydatkom.

Reklama

Poświęcenie niewielkiej ilości czasu oraz użycie odpowiednich materiałów, pozwoli uniknąć kłopotliwych i kosztownych sytuacji, jakim jest zamarznięcie instalacji lub zamarznięcie wody w wodomierzu.

Wodomierze często znajdują się w nieogrzewanych pomieszczeniach piwnicznych, przy otwartych lub nieszczelnych oknach. W czasie nadchodzących niskich temperatur grozi to rozerwaniem wodomierzy i instalacji wewnętrznej przez zwiększającą objętość zamarzającą wodę. Może to w konsekwencji przynieść spore kłopoty skutkujące co najmniej zalaniem pomieszczeń. Na dodatek zamarznięcie elementów sieci wodociągowej może spowodować kilkudniowe przerwy w dostawach wody oraz nieść za sobą spore koszty finansowe.

Dlatego też w okresie zimowym, należy utrzymać dodatnią temperaturę w pomieszczeniach, gdzie zamontowane są wodomierze, na przykład dogrzewając je lub zamykając okna. Ponadto, aby zabezpieczyć wodomierze wystarczy je tylko owinąć ciepłymi tkaninami. Do ochrony biegnących w nieogrzewanych pomieszczeniach rur oraz zewnętrznych studni wodomierzowych można użyć z styropianu, specjalnych otulin z pianki poliuretanowej, elektrycznych przewodów elektrooporowych, itp.

Jeżeli już niestety dojdzie do zamarznięcia wody na wodomierzu (tzn. dojdzie do jego uszkodzenia skutkującego utratą szczelności i wyciekami wody), należy całe zdarzenie bezzwłocznie zgłosić do naszego Przedsiębiorstwa, pod bezpłatnym numerem telefonu 994 , 601-312-877 lub 32-215-31-17. Wówczas PWiK w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o. o. dokona wymiany wodomierza. Niestety jest to usługa odpłatna.

aka / czecho.pl

źródło: PWiK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.