Wiadomości

  • 6 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2291

Kradli kable telefoniczne

Czechowiccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mają na swoim koncie szereg kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Sprawcy spowodowali szkody, które sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za przestępstwa te może im grozić nawet do 8 lat za kratami.

Policjanci przyjmowali zgłoszenia o licznych kradzieżach kabli telekomunikacyjnych, które ginęły ze studzienek teletechnicznych. Kradnąc przewody, sprawcy przerywali działanie linii telefonicznych.

Po ostatniej kradzieży, do której doszło nocą z 3 na 4 grudnia na czechowickiej ul. Legionów, policjanci zatrzymali 22-latka z Pawłowic, podejrzanego o te przestępstwa. W samochodzie należącym do sprawcy, znaleziono narzędzia do wycinania przewodów.

Już następnego dnia śledczy zatrzymali jego 27-letniego wspólnika z Pszczyny. Ustalono, że w ciągu ostatniego miesiąca, zatrzymani dokonali kilkudziesięciu podobnych kradzieży w Czechowicach-Dziedzicach i pobliskich miejscowościach. Spowodowali szkody, które sięgają ponad 50 tys. zł. Skradzione kable sprzedawali w skupach złomu.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.