Wiadomości

  • 6 grudnia 2014
  • wyświetleń: 4341

Nieletni włamywacze zatrzymani

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch nastolatków, którzy z otwartego samochodu skradli torebkę oraz saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie także kradzieże rowerów, włamania do altan, domków letniskowych i niezamieszkałych budynków. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce sąd rodzinny.

Nocą z 3 na 4 grudnia na czechowickiej ul. Grabowickiej z otwartego Fiata Punto zginęły torebka oraz saszetka z kompletem dokumentów i gotówką. Pokrzywdzona para wyceniła straty na kwotę blisko 150 zł.

Policjanci poszukiwali rabusiów. Szybko ustalili, że związek z kradzieżą mogą mieć dwaj młodzi czechowiczanie w wieku 14 i 15 lat. Zatrzymali sprawców, którzy przyznali się do tej kradzieży i wskazali miejsce, gdzie ukryli skradzione rzeczy. W czasie przeszukania ich mieszkań policjanci odnaleźli torebkę i saszetkę wraz z dokumentami.

Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich ustalili, że to nie jedyny czyny, którzy zatrzymani dopuścili się w ostatnim czasie. Działali głównie w Czechowicach-Dziedzicach i jak ustalono, w ciągu ostatniego miesiąca włamali się do 10 domków letniskowych i altan, z których kradli wartościowe rzeczy. Skradli też 2 rowery. Włamywali się do opuszczonych budynków, z których kradli koła samochodowe, akumulatory i piece gazowe. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd dla nieletnich.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.