czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2014
  • 14 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2395

Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Każdy może pomóc tym osobom, które szczególnie narażone są na działanie niskich temperatur. Od początku listopada funkcjonuje specjalna infolinia, gdzie pod numerem telefonu 800-100-022 można uzyskać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

Reklama

Infolinia swoim zasięgiem obejmuje teren całego województwa śląskiego i obsługiwana jest przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Funkcjonować będzie przez całą dobę w każdym dniu tygodnia do końca marca przyszłego roku.

Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego umieszczony jest wykaz placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym.

policja, bezdomny
Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne. · fot. KMP Bielsko-Biała


Wspólnie z policją apelujemy o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie to właśnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112.

BM / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.