czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1749

Uwaga na fałszywych krewnych!

Oszuści podający się za krewnych i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać.

Reklama

W naszym regionie ostatnio odnotowano dwa kolejne przypadki próby oszustwa metodą "na wnuczka". Policja apeluje o ostrożność, gdy nagle zadzwoni krewny i poprosi o pilną pożyczkę. Nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej.

Osoby takie często wzbudzają zaufanie, są elokwentne i przekonujące. Wykorzystują nieuwagę i uczciwość osób starszych. Będą jednak unikały kontaktu z innymi osobami bliskimi, które z łatwością mogłyby zorientować się w ich przestępczych zamiarach.

Oszuści wykonują do swoich ofiar bardzo dużo połączeń telefonicznych, w krótkich odstępach czasu, w celu wywarcia presji psychologicznej i nakłonienia do szybkiego przekazania pieniędzy. Takie częste telefony mają także utrudnić osobie oszukiwanej nawiązanie kontaktu z członkami rodziny, rzekomo proszącymi o pomoc finansową.

Każdy, kto zetknie się z takim sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.