Wiadomości

  • 18 grudnia 2014
  • wyświetleń: 6606

Paliła się przydomowa wędzarnia

Osiem jednostek straży pożarnej gasiło w środę o godzinie 15.30 pożar budynku gospodarczego z wędzarnią w Ligocie.

Palący się budynek gospodarczy, w którym znajdowała się przydomowa wędzarnia, był połączony z budynkiem mieszkalnym. Dlatego też działania gaśnicze strażaków polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych na palącą się wędzarnię i poddasze budynku gospodarczego oraz jeden prąd w obronnie od strony budynku mieszkalnego (część niezamieszkała będąca w trakcie budowy).

Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia przewietrzono oraz rozebrano nadpalone części konstrukcyjne budynku. Pomieszczenie gospodarcze oraz poddasze sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej oraz czujnika wielogazowego.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe w celu przebadania właściciela obiektu. Poszkodowany odmówił udzielenia dalszej pomocy medycznej. Straty wycenione wstępnie na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych wynikają ze spalenia płyt gipsowych w wędzarni oraz drewnianych elementów wraz z wędzonym mięsem. Nadpaleniu uległy również drewniane elementy stropu budynku mieszkalnego.

ab / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.