czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1535

Maraton pisania listów w PG 3

Za nami XV Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku w Gimnazjum Publicznym nr 3 w Czechowicach- Dziedzicach udało nam się napisać 616 listów.

Reklama

Uczestników maratonu najbardziej wzruszył los społeczności Bhopalu. Do Indii wyślemy 331 apeli, w których domagamy się sprawiedliwości dla ofiar katastrofy przemysłowej sprzed 30 lat. Wezwanie do zapewnienia dziewczętom i kobietom z Mkhondo w RPA odpowiedniej opieki medycznej w czasie ciąży i po porodzie podpisało 109 osób. Do przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej, Xi Jinpinga napisaliśmy 92 listy, żądając natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia aktywistki Liu Ping, aresztowanej za walkę z korupcją. Grecki Minister Sprawiedliwości, Przejrzystości i Praw Człowieka otrzyma 84 wezwania do natychmiastowego skazania oskarżonych o pobicie w rasistowskim ataku, 35-letniej Romki Paraskewi Kokoni.

Nasze apele zostały wliczone do łącznej ilości 268.703 listów napisanych podczas tegorocznego maratonu w 500 miejscach w Polsce.

Maraton pisania listów w PG 3 - 13.12.2014 · fot. PG 3


Organizatorzy szkolnej akcji serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w maratonie i upomnieli się o prawa człowieka. Szczególne podziękowania kierujemy do najbardziej wytrwałych nocnych maratończyków, którzy walcząc ze zmęczeniem pisali listy przez całą noc. Dziękujemy gościom, uczniom, nauczycielom, absolwentom za obecność i mamy nadzieję, że ogólnoświatowa akcja Amnesty International z roku na rok będzie zataczać w naszym mieście coraz szersze kręgi.

Barbara Zielińska, Wioletta Czech

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.