Wiadomości

  • 22 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3396

Sukces ucznia LO im. Skłodowskiej

Piotr Maga, uczeń Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie, zakwalifikował się do II etapu XXVII Olimpiady Filozoficznej.

Zawody drugiego stopnia mają charakter egzaminu pisemnego i odbędą się 14 lutego w Bielsku-Białej. Eliminacje pisemne zawodów drugiego stopnia składają się z dwóch części. Pierwsza polega na samodzielnym napisaniu eseju na jeden spośród trzech tematów, zaproponowanych do wyboru. Na jego napisanie uczeń ma 150 min. W drugiej części uczestnicy rozwiązują test, na który składają się zadania wielokrotnego wyboru i zadania otwarte. Na jego rozwiązanie uczeń ma 90 min.

Do finału komitety okręgowe rekomendują tych uczestników, którzy w zawodach drugiego stopnia uzyskali łączną sumę co najmniej 50 punktów, przy czym za każdą część (test i esej) uczeń powinien uzyskać nie mniej niż 20 punktów.

- Gratulujemy Piotrowi i życzymy powodzenia. Cieszymy się, że kontynuuje tradycję szkoły - kilkanaście lat temu uczeń naszego liceum był finalistą - czytamy na stronie szkoły.

BM / czecho.pl

źródło: LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.