czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 grudnia 2014
  • 27 grudnia 2014
  • wyświetleń: 4429

Foto: Uczniowie z LO w Wiedniu

Tradycyjnie już, jeden dzień Adwentu spora grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie spędziła w stolicy Austrii.

Reklama

Autokar z uczestnikami wycieczki przedmiotowej z języka niemieckiego wyruszył z Czechowic-Dziedzic na długo przed świtem. Program wyjazdu obejmował standardowo spotkanie z najważniejszymi zabytkami Wiednia oraz udział w coraz bardziej popularnych, również w naszym kraju, Jarmarkach Bożonarodzeniowych.

Uczniowie z LO w Wiedniu - 12.2014 · fot. LO im. M. Skłodowskiej-Curie


Tym razem uczniowie mogli poczuć atmosferę trzech tego typu miejsc w stolicy Austrii, usytuowanych przy Placu św. Szczepana, Placu Marii Teresy i Placu Ratuszowym. Ponadto licealiści mieli okazję zwiedzić Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Historii Sztuki - jedną z najważniejszych na świecie galerii, która zawdzięcza to miano m.in. największej na globie kolekcji dzieł Breugla.

Uczestnicy wycieczki wrócili do naszego miasta pełni niecodziennych wrażeń, których wspomnienia towarzyszyć im będą zapewne przez najbliższe tygodnie. Wielu z nich zapowiedziało już swój udział w wyjeździe w nadchodzącym roku. Na razie być może niejeden powróci myślą do Wiednia pierwszego stycznia 2015 roku, kiedy to transmitowany będzie ze stolicy Austrii z sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego tradycyjny Koncert Noworoczny.

Andrzej Szybiak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.