czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2014
  • wyświetleń: 5075

TV: przebudowa DK1 na półmetku

Jeszcze przed świętami został oddany do ruchu fragment drogi krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, który od połowy 2014 roku przechodził gruntowną przebudowę. To półmetek prac, gdyż na razie drogowcy przebudowali jezdnię w kierunku Cieszyna.

Reklama

Oddana do ruchu jezdnia stanowi część całości zadania przewidzianego do realizacji w systemie dwuletnim. Planowane zakończenie robót przewidziane jest do 30 czerwca 2015 roku.Realizacja zadania wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Lipowską do południowej granicy gminy Czechowice-Dziedzice. Spodziewany efekt to likwidacja niebezpiecznych przejazdów poprzecznych przez dwujezdniowy przekrój drogowy DK1 na skrzyżowaniach z ul. Lipowską i ul. Świerkowicką w Czechowicach-Dziedzicach. W rezultacie wyeliminowane zostaną cztery relacje kolizyjne.

Oprócz robót typowo drogowych w ramach inwestycji zostanie wykonana regulacja rowów, przebudowa kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej, przebudowa i budowa oświetlenia ulicznego oraz przebudowa kolidujących sieci uzbrojenia technicznego. Wartość zadania wynosi 12 mln złotych.

Rozpoczęcie realizacji pozostałej części inwestycji, na jezdni w kierunku Katowic, nastąpi w przyszłym roku, z chwilą nastania dogodnych warunków atmosferycznych dla robót drogowych.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.