Wiadomości

  • 30 grudnia 2014
  • 31 grudnia 2014
  • wyświetleń: 8246

Citroen zderzył się z lokomotywą

Kierujący citroenem 20-latek z Dankowic pomimo ostrzeżeń świetlnych i dźwiękowych wjechał na przejazd kolejowy i zderzył się z lokomotywą. W wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. Młodemu kierowcy zabrano już prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Za swój czyn odpowie wkrótce przed sądem.

W poniedziałek tuż przed godziną 19.00 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o zderzeniu citroena z lokomotywą w Kaniowie na ul. Dankowickiej. Na miejsce natychmiast skierowano pogotowie ratunkowe oraz patrol ruchu drogowego. Z relacji świadków wynikało, że kierowca citroena wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy bez zapór, mimo że znak G-4 nadawał sygnał czerwony oraz sygnał dźwiękowy, bezwzględnie zakazujące wjazdu.

przejazd kolejowy, ul. Dankowicka w Kaniowie
Przejazd kolejowy na ul. Dankowickiej w Kaniowie. · fot. Google Street View


Pomimo, że zdarzenie wyglądało groźnie, zarówno kierowca citroena, jak i jego pasażerka nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Sprawca był trzeźwy. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. Stracił też dowód rejestracyjny za uszkodzenia powstałe w jego samochodzie. Za swój czyn odpowie wkrótce przed sądem.

BM / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.