czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 grudnia 2014
  • 2 stycznia 2015
  • wyświetleń: 24992

Pożar domu na ul. Dojazdowej

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych doszło do pożaru domu jednorodzinnego na ulicy Dojazdowej w Czechowicach-Dziedzicach. W akcji wzięło udział dwanaście zastępów straży pożarnej. Gaszenie pożaru utrudniał silny mróz oraz iskrzące przyłącze elektryczne.

Reklama

Pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Dojazdowej - 30.12.2014 · fot. coosmider / klub.czecho.pl


Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej przyjęło wczoraj w nocy o godzinie 23.36 zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Dojazdowej.

- Po przyjeździe na miejsce zastępów straży pożarnej pożarem zewnętrznym objęte było poddasze jednopiętrowego budynku jednorodzinnego o konstrukcji drewnianej - informują strażacy.Na miejsce zadysponowano pogotowie energetyczne celem odłączenia mocno iskrzącego przyłącza elektrycznego, które w pewnym momencie uniemożliwiło prowadzenie skutecznych działań ratowniczych. Dodatkowo, prace strażaków utrudniały zamarznięte hydranty podziemne.

Mieszkańcy budynku opuścili go jeszcze przed przybyciem ratowników - Dwie dorosłe osoby i troje dzieci znalazły schronienie w sąsiednim domu u rodziny. Wcześniej wszyscy zostali przebadani przez przybyłych na miejsce ratowników Bielskiego Pogotowia Ratunkowego - mówią ratownicy.

W akcji ratowniczo-gaśniczej, która trwała blisko do godziny 4.00 rano, wzięło udział 12 wozów bojowych straży pożarnej, w tym 5 wozów bojowych Ochotniczych Straży Pożarnych. Razem w akcji wzięło udział 42 strażaków oraz służby współdziałające Pogotowie Ratunkowe, Policja, Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne.

BM / czecho.pl
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.