czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 stycznia 2015
  • 4 stycznia 2015
  • wyświetleń: 1947

Pamiętaj o odśnieżaniu chodnika

Zima w ostatnim czasie dopisuje i dosypuje nam białego puchu i to całkiem sporo. Kłopot mają kierowcy i jak się okazuje piesi także. Ci drudzy zmagają się z nieodśnieżanymi chodnikami.

Do właściciela posesji należy obowiązek odśnieżania chodnika, jeśli takowy się znajduje i biegnie wzdłuż działki. Przy kamienicach i blokach najczęściej odpowiadają za to zarządcy lub administratorzy. Do ich obowiązków należy także usunięcie lodu i śniegu z dachu budynku i zabudowań gospodarczych. Za uchylanie się od tego obowiązku można dostać mandat.

Właściciel nieruchomości nie musi odśnieżać chodnika wówczas, gdy nie przylega on bezpośrednio do nieruchomości, lecz dzieli go od niej pas trawnika. Wtedy obowiązek usuwania z niego śniegu ciąży na gminie. Jeżeli na chodniku znajduje się przystanek komunikacyjny, płatny postój albo miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, to wówczas obowiązek uprzątnięcia ich ciąży na firmach, które je użytkują.

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.