czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 stycznia 2015
  • wyświetleń: 2040

Czujka wykryła niebezpieczny czad

W środę strażacy zostali wezwani do pomiaru tego tlenku węgla w mieszkaniu budynku wielorodzinnego mieszczącego się przy ulicy Traugutta.

Właścicielkę mieszkania zaniepokoiło wskazanie domowej czujki tlenku węgla, która wskazywała na występowanie tego groźnego gazu. Gdy strażacy zmierzyli poziom tlenku węgla w salonie okazało się, że występuje w nim niewielkie stężenie czadu.

Prawdopodobną przyczyną wydobywania się gazów spalinowych do mieszkania był nieszczelny piec kaflowy, który niedawno był przerabiany lub przytkany przewód spalinowy. Pomieszczenia sprawdzono i przewietrzono ponownie. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielce z zaleceniem przeglądu pieca kaflowego oraz przewodu spalinowego przez kominiarza.

W tym przypadku na szczęście nikt nie ucierpiał, może właśnie dzięki czujce która zaalarmowała właścicielkę mieszkania.

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży pożarnej w Bielsku-Białej, w tym sezonie grzewczym strażacy odnotowali już 40 interwencji związanych z pomiarem tlenku węgla, w wyniku których 43 osoby w tym siedemnaścioro dzieci podtruło się czadem.

aka / czecho.pl, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.