czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 stycznia 2015
  • 22 stycznia 2015
  • wyświetleń: 4398

Mammobus w CH Stara Kablownia

Za nami:

Nowotwory piersi stanowią obecnie jeden z największych problemów onkologicznych. W krajach Unii Europejskiej w 2008 roku raka piersi zdiagnozowano u ponad 330 tysięcy kobiet. Mając na celu zwiększenie wykrywalności nowotworów piersi Grupa Lux Med stworzyła program, do którego w tym roku przyłączyła się CH Stara Kablownia.

Już 22 stycznia, w godzinach od 9.00 do 17.00 pod CH Stara Kablownia stanie Mammobus wyposażony w specjalną aparaturę diagnostyczną. Program skierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, ponieważ to one stanowią grupę szczególnie narażoną na zachorowanie na raka piersi. Mogą wziąć w nim udział wszystkie panie, które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Aby poddać się diagnostyce nie jest potrzebne skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Badanie mammograficzne trwa kilka minut. Jest bezpieczne i pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, nawet kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza. Jest to istotne, ponieważ wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szansę ich wyleczenia.

Osoby zainteresowane badaniem mogą się wcześniej zarejestrować pod numerem 586-662-444. Call Center jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 20.00 oraz w sobotę i niedzielę od 9.00 do 18.00. Informacje o badaniach dostępne są również na stronie internetowej www.mammo.pl.

Stara Kablownia

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.