czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 stycznia 2015
  • 22 stycznia 2015
  • wyświetleń: 6184

Będzie remont dworca kolejowego

Jeszcze w tym roku ma powstać projekt remontu dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Przygotowane mają być także wszelkie niezbędne pozwolenia na wykonanie prac budowlanych. Czy to oznacza, że dworzec znów stanie się piękną wizytówką miasta?

Polskie Koleje Państwowe rozpisały przetarg na przygotowanie dokumentacji i chcą, aby zlecenie było wykonane w podziale na dwa etapy.

Pierwszy etap obejmuje wykonanie projektu budowlanego, projektów wykonawczych, przedmiarów robót kosztorysów inwestorskich, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i dostarczenie zamawiającemu kopii wniosku o pozwolenie na budowę. Ten etap ma trwać najwyżej 2 miesiące od daty podpisania umowy. W drugim etapie wykonawca, w ciągu 4 miesięcy od dnia zwarcia umowy, ma dostarczyć ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę.

Jedynym kryterium wyboru wykonawcy będzie cena. Oferty należy składać do 28 stycznia.

dworzec kolejowy
Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Budynek dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach powstał w 1888 roku, jest wpisany do rejestru zabytków. Ma trzy kondygnacje i jest częściowo podpiwniczony, posiada nieużytkowe poddasze. Ściany zewnętrzne budynku są wykonane w technologii tradycyjnej - murowane z cegły, nieocieplane. Obecna stolarka okienna i drzwiowa drewniana jest starego typu. Dach konstrukcji drewnianej kryty jest papą.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.