czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 stycznia 2015
  • wyświetleń: 3591

Biegaj z RyTMem!

Za nami:

W Czechowicach-Dziedzicach na wspólnych treningach grupy biegowej RozbiegamY To Miasto - RyTM spotyka się coraz więcej osób. W ostatnim treningu wzięły udział 23 osoby, a założona na Facebooku grupa miłośników biegania z naszej gminy liczy już 120 osób.

- Poniedziałkowe treningi zaplanowaliśmy początkowo jako pętlę o długości 10 kilometrów. Choć tempo nie było nigdy zbyt duże, raczej dopasowane do możliwości uczestników, nie wszyscy nasi sympatycy byli gotowi na taki dystans. Dlatego od dwóch tygodni biegamy również 5 kilometrów. Po wspólnym starcie i przebiegniętych 3 kilometrach grupa rozdziela się. Ten podział sprawił, że więcej osób decyduje się dołączyć do wspólnego biegania z RyTM-em - mówi założycielka grupy i miłośniczka biegania Sylwia Klimek-Karas.

Punktem zbiórki jest rondo przy ulicy Traugutta. Uczestnicy dobiegają lub dojeżdżają w to miejsce i tam również pętle się zamykają. Dotychczas w treningach RyTM - u uczestniczyło po około 10 osób. Wspólne treningi stają się jednak coraz bardziej popularne i na ostatnim treningu było ich już 23.

grupa biegowa RozbiegamY To Miasto - RyTM
Grupa biegowa RozbiegamY To Miasto - RyTM. · fot. RyTM


- Zaczynaliśmy o małej grupy zbierających się na Facebooku osób, a teraz jest to ponad 120 osób z naszej gminy, w tym biegających aktywnie - biorących udział w zawodach biegowych, osiągających sukcesy w tej dziedzinie, jak też rozpoczynających przygodę z tym sportem, a potrzebujących motywacji, czy porady. Są i tacy, którzy dopiero planują biegać. Weszliśmy pod skrzydła MTS Winner i obecnie pracujemy nad szczegółami współpracy - dodaje Sylwia Klimek-Karas.

Poza poniedziałkami, biegacze z RyTM-u umawiają się na wspólne wyjazdy na treningi, przygotowania do sezonu i razem planują uczestnictwo w zawodach. Stworzona została strona internetowa na Facebook-u, tak aby ci, którzy nie są członkami grupy mogli śledzić jej działania i ewentualnie dołączyć do grupy. W trakcie przygotowań znajduje się również strona internetowa RyTM-u.

RyTM zachęca do dołączenia do grupy biegaczy. Zaprasza na wspólne poniedziałkowe bieganie - nowe rondo przy ulicy Traugutta, godzina 19.00, trasa 10 lub 5 km.

RyTM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.