czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2015
  • wyświetleń: 1748

Na komendzie dzięki licealistom

Jak wygląda służba w polskiej policji, dowiedzieli się w ostatnich dniach licealiści z Włoch, Cypru, Estonii i Turcji, którzy odwiedzili bielską komendę. Uczniowie goszczą w Polsce w ramach unijnego projektu realizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

Licealiści odbyli w komendzie trzydniowy staż. Poprzez udział w projekcie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania policyjnej profesji. Z arkanami policyjnego zawodu zapoznawali ich: nadkom. Aleksandra Gęga i nadkom. Wiesław Mizia z Wydziału Prewencji, asp. Krzysztof Stankiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policyjny technik kryminalistyki st.asp. Dariusz Szydłowski.

Zagraniczni goście z wizytą na komendzie - 01.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


Zagraniczni goście dowiedzieli się, na czym polega służba w polskiej policji, a także jakim wyposażeniem i środkami dysponuje bielska formacja. Z zainteresowaniem obejrzeli film o najczęstszych przyczynach wypadków na polskich drogach. Chętnie uczestniczyli w dyskusji na temat różnic pomiędzy pracą policji w ich krajach. Największą frajdą była możliwość przymierzenia policyjnego wyposażenia, pokaz umiejętności psa tropiącego zaprezentowany przez przewodnika oraz możliwość zapoznania się z pracą technika kryminalistyki.

Wizyta w bielskiej komendzie została zrealizowana w ramach unijnego projektu "Równe szanse nabywania umiejętności zwiększających poziom zatrudnialności", Programu Erasmus+, którego członkiem jest Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

BM / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.