czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 stycznia 2015
  • 24 stycznia 2015
  • wyświetleń: 2390

Sprawdź poziom cukru we krwi

Za nami:

W sobotę, 24 stycznia przy ul. Jana Kasprowicza 44 w Czechowicach-Dziedzicach każdy chętny będzie mógł za darmo sprawdzić, jaki ma poziom cukru we krwi i czy nie zagraża mu cukrzyca. Akcja jest częścią kampanii profilaktycznej "Zatrzymać cukrzycę".

diabetyk, cukrzyca
W Czechowicach będzie można bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi.


Badania przy ul. Kasprowicza 44 w Czechowicach-Dziedzicach odbędą się w sobotę, 24 stycznia między godziną 9.00 a 13.00. Może z nich skorzystać każdy - niezależnie od wieku. Na miejscu dostępne będą również materiały informacyjne na temat cukrzycy i zdrowego żywienia.

Mierzenie poziomu cukru we krwi jest proste. Wystarczy delikatne nakłucie opuszki palca i umieszczenie kropelki krwi na pasku diagnostycznym. Po kilku sekundach glukometr wyświetla wynik. Wszystko odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad higieny i za pomocą wyłącznie środków jednokrotnego użycia. Badania wykonują wykwalifikowane pielęgniarki.

Określenie poziomu cukru we krwi pozwala zorientować się, czy nie cierpimy na cukrzycę albo nie jesteśmy nią zagrożeni. W przypadku niepokojącego wyniku badani otrzymują informację, jak powinni postąpić, żeby zweryfikować ewentualne zagrożenie chorobą i gdzie szukać fachowej pomocy. Na miejscu wsparciem służy również dietetyk, który udziela porad na temat zdrowego żywienia i trybu życia pomagającego ustrzec się cukrzycy.

Ocenia się, że cukrzyca dotyczy 2,5 mln Polaków. Rozwija się przez długi czas bez wyrazistych objawów, wywołuje wiele dolegliwości, niszcząc organy wewnętrzne, uszkadzając wzrok. Powoduje trwałą utratę komfortu życiowego i konieczność leczenia trwającego praktycznie do końca życia chorego. Dlatego tak ważne są działania profilaktyczne - wczesne wykrycie schorzenia i zapobieganie jego rozwojowi.

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.