czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 stycznia 2015
  • wyświetleń: 2707

Uroczystości w Przedszkolu nr 11

Dzieci uczęszczające do Publicznego Przedszkola nr 11w Czechowicach-Dziedzicach nie narzekają na nudę. W ciągu ubiegłego roku najmłodsi zostali pasowani na Przedszkolaki, odwiedzili podopiecznych z "Domu Złotej Jesieni", spotkali się z Mikołajem, a także wspólnie obchodzili wigilię.

Tradycją naszej placówki są obchody "Dnia Przedszkolaka" wraz z uroczystym Pasowaniem na Przedszkolaka (październik 2014 r.). Podczas spotkań wychowawczynie zaprezentowały rodzicom nazwy, jakie zostały nadane poszczególnym grupom: gr.1 - Misie, gr.2 - Myszki, gr.3 - Pszczółki, gr. 4 - Smerfy, gr. 5 -Rybki, gr. 6 - tygryski. Dzieci nie pozwalały nudzić się swoim rodzicom. Rozpoczęło się zabawą powitalną, następnie występem artystycznym poszczególnych grup. Po bardzo wyczerpujących harcach nadszedł czas na wspólny słodki poczęstunek oraz rozmowy. Rodzice mieli możliwość zobaczyć swoje pociechy na tle całej grupy, przekonać się, że w naszym przedszkolu panuje atmosfera życzliwości wobec dzieci, że mogą być spokojni o swoje pociechy.

W późniejszym terminie dzieci z gr. 4 i 5 odwiedziły podopiecznych z "Domu Złotej Jesieni" prezentując swoje występy artystyczne: "Leśne duszki" i "Czerwony Kapturek" przygotowane przez wychowawczynie: K. Waligóra, A. Olma, B. Kanigowska, E. Kristof - Chrapek, A. Wątorek oraz L. Zimny. Po występach dzieci otrzymały moc oklasków od seniorów oraz słodki poczęstunek. Na twarzy niejednego podopiecznego pojawiło się wzruszenie oraz szczery uśmiech.

Uroczystości w Przedszkolu nr 11 - 10-12.2014 · fot. Publiczne Przedszkole nr 11


Kolejną naszą uroczystością były odwiedziny św. Mikołaja. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały tego dnia przygotowując programy artystyczne: wiersze, piosenki, układy taneczne czy instrumentacje. Wszystkie dzieci z wielkim entuzjazmem powitały przybyłego Gościa oraz z zaciekawieniem słuchały mikołajkowych opowieści. W nagrodę za grzeczność każde dziecko otrzymało prezent i wykonano fotografię pamiątkową. Worek św. Mikołaja aż pękał od nadmiaru prezentów. Dla grup również czekały paczki z nowymi zabawkami (dzięki życzliwości rodziców przekazujących na naszą placówkę 1 % z podatku za ubiegły rok). Liczymy na to, że za rok Mikołaj znowu do nas zawita!

W ramach tradycji Świąt Bożego Narodzenia nauczycielka - S. Mosoń zorganizowała konkurs dla rodziców i dzieci pt. "Świąteczne Opowieści", gdzie rodzice wraz ze swoimi pociechami mieli okazję i możliwość przybliżyć nam czarodziejski czas magii Świąt, opisując różne historie i opowiadania. Dla chętnych czekały dyplomy oraz nagrody.

Zwyczajem naszej placówki jest wspólne kolędowanie oraz Wigilia. W jednej sali zebrały się wszystkie grupy dzieci, pracownicy i nauczyciele wraz z p. dyrektor. Nasza uroczystość była wyjątkowa i nastrojowa: piękne dekoracje, stoły z obrusem, kolorowa choinka oraz występy każdej grupy. Podczas spotkania rozległy się kolędy, wiersze, gry na instrumentach. Wszyscy obecni poczuli magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najszczersze życzenia. Wszyscy czuliśmy się jak jedna, wielka rodzina w radosnej i przyjemnej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz pracownikom Przedszkola Publicznego nr 11, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był magiczny i upłynął w tak miłym nastoju, życząc Wszystkim samych takich radosnych chwil w Nowym 2015 Roku!

Małgorzata Klimek, Aneta Olma

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.