czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 stycznia 2015
  • wyświetleń: 2133

Zaczynamy pracę nad swoją sylwetką

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Naturhouse Czechowice-Dziedzice" podaj

Artykuł sponsorowany:

Nowy Rok to doskonała okazja do zmian, również tych w naszym wyglądzie czy diecie. Często jeszcze przed nadejściem 1 stycznia planujemy, że zaczniemy pracę nad swoją sylwetką. Niestety najczęściej na planach się kończy... Co więc zrobić, aby tym razem wytrwać w swoich postanowieniach?

naturhouse


Wytrwać w postanowieniach noworocznych nie jest łatwo, gdy brakuje nam silnej woli, samodyscypliny i wsparcia. Początkowy entuzjazm z czasem maleje, a nam odechciewa się eksperymentów na własnym ciele. Bo który to już raz dopada nas efekt jo-jo? I dlaczego musimy jeść te same monotonne potrawy, gdy inni dookoła zajadają się takimi pysznościami? A prawidłowo skomponowana dieta wcale nie musi tak wyglądać! Postanowienia noworoczne można z łatwością zrealizować bez większych wyrzeczeń. Jak? Podpowiadamy!

Po pierwsze: wsparcie

Bardzo pomocna okazuje się kuracja przeprowadzona z pomocą profesjonalnego dietetyka. Specjalista nie tylko dobierze dietę dopasowaną do naszych potrzeb, trybu życia i upodobań smakowych, ale będzie też nas wspierał przez cały proces odchudzania..

Po drugie: odpowiednia dieta

Trzeba pamiętać, że dieta powinna być dopasowana do potrzeb każdego z nas, trybu życia czy tempa metabolizmu. Nie może również eliminować z jadłospisu składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powinna być więc pełnowartościowa, odpowiednio zbilansowana i łatwa w przygotowaniu. I tu również swoją rolę odgrywa dietetyk. Po przeprowadzonych pomiarach i badaniach oraz dokładnym wywiadzie na temat naszego organizmu może dopasować kurację szytą na miarę naszych potrzeb z uwzględnieniem produktów, które lubimy. Dieta wcale nie musi być więc nudna i nieprzyjemna!

Po trzecie: suplementacja

Nawet najlepiej zbilansowana dieta niskokaloryczna, której zadaniem jest redukcja wagi, powinna być wzbogacona o odżywcze suplementy. Uzupełniają one witaminy i minerały w naszym organizmie; sprawiają, że włosy, skóra i paznokcie nie tracą swojego blasku i wspomagają proces odchudzania. Pomagają również zniwelować różne dolegliwości przewodu pokarmowego takie jak wzdęcia, zaparcia, uczucie ciężkości w żołądku itp.

Po czwarte: regularność

Osoby, które próbowały już wcześniej odchudzać się na własną rękę często mają problemy z metabolizmem. Stosowane dotychczas diety, zazwyczaj mocno ograniczające ilość spożywanych posiłków powodują, że tempo przemiany materii zwalnia i skutek jest odwrotny do zamierzonego - organizm zamiast spalać kalorie, magazynuje je na "czarną godzinę", bo nie wie kiedy otrzyma kolejny wartościowy posiłek. Podstawą prawidłowej diety jest więc regularność spożywanych posiłków. Należy jeść 5 raz dziennie w odstępach około 3 godzin.

Po piąte: pij wodę

Dobra woda dostarcza minerałów i pomaga utrzymać w zdrowiu nasza skórę, która dobrze nawilżona staje się promienna, jędrna i elastyczna. Staraj się więc ograniczyć spożycie kawy czy czarnej herbaty na rzecz około 1,5 - 2 litrów wody dziennie.

Realizując kurację według indywidualnie dobranego planu dietetycznego i będąc pod opieką specjalisty, jesteśmy spokojni, że wszystko idzie zgodnie z planem. Przy wsparciu dietetyka, a także własnej silnej woli oraz cierpliwości możemy osiągnąć długo wyczekiwany cel i zakończyć noworoczne postanowienie sukcesem!

Spełnij swoje marzenia o szczupłej sylwetce z Centrum Dietetycznym Naturhouse

Naturhouse Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Naturhouse Czechowice-Dziedzice" podaj