czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 stycznia 2015
  • wyświetleń: 5483

19 rannych w wypadku busa - wideo

Policjanci z Bielska-Białej ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę tuż po godzinie 11.00 w Świętoszówce. Kierowca busa jadącego z Bielska-Białej do Cieszyna zjechał z drogi, wpadł do rowu, gdzie dachował. 19 osób trafiło do szpitala.Z wstępnych ustaleń wynika, że na śliskiej nawierzchni kierowca busa utracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, a następnie dachował. Część pasażerów zakleszczyła się w pojeździe. Strażacy pomogli im wydostać się na zewnątrz. Początkowo policja otrzymała zgłoszenie o 5 osobach rannych. Sytuacja rozwijała się jednak dynamicznie i do załóg pogotowia ratunkowego, które pracowały na miejscu zgłaszali się kolejni poszkodowani.

Na miejsce dotarły także śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic i Krakowa, które przetransportowały najciężej rannych do szpitali. Ostatecznie do szpitali w Bielsku-Białej, Cieszynie i Sosnowcu trafiło 19 poszkodowanych, w tym 4 osoby z poważnymi obrażeniami ciała. Badanie alkomatem wykazało, że 26-letni kierowca busa był trzeźwy. Ruch w miejscu zdarzenia został wstrzymany na około 3 godz. W tym czasie policyjni technicy kryminalistyki prowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Groźny wypadek w Świętoszówce - 31.01.2014 · fot. KMP Bielsko-Biała, bielsko.info, Marcin M. / Cieszyn998


Z ustaleń wynika, że busem podróżowało 27 osób. 22 z nich oraz kierowca zajęli miejsca siedzące. Najprawdopodobniej w busie znalazły się też 4 osoby, które podróżowały stojąc. Osoby te oddaliły się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb ratunkowych. - Apelujemy do świadków zdarzenia, a w szczególności osób, które uczestniczyły w wypadku, a oddaliły się z miejsca zdarzenia o kontakt z bielską Policją, nr alarmowe 997 lub 112 - mówi nadkomisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji.

Miejsce wypadku:

ab, sid / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.