czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2015
  • wyświetleń: 3711

Mężczyzni mówią o swojej wierze

Mateusz Pietrzak z Czechowic-Dziedzic napisał ciekawą książka o silnych mężczyznach, którzy nie wstydzą się swej wiary

Boża kompania
fot. arch.M.Pietrzak


Mateusz jest studentem teologii w Instytucie Teologicznym im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej. Zebrał świadectwa mężczyzn, którzy poprzez swój zawód lub hobby ukazują własne męstwo, odwagę i siłę, a jednocześnie są członkami Kościoła.

- Są to świadectwa piętnastu mężczyzn, którzy poprzez swój trudny zawód lub niebezpieczne hobby ukazują własne męstwo, stanowczość i siłę. I, co najważniejsze, mają odwagę przyznać się w swoich środowiskach do wiary w Jezusa Chrystusa. To historie mężczyzn, którzy odnaleźli swoje miejsce w Kościele. Dla nich być żołnierzem Chrystusa oznacza z pasją wykonywać swoją pracę, nierzadko narażając własne życie. Codziennie walczyć ze swoim zmęczeniem, stresem, zniechęceniem. Walczyć o czas dla rodziny, o czas na modlitwę, o czas dla innych - tłumaczy Mateusz Pietrzak.

Wśród bohaterów książki są m.in. członkowie grup rekonstrukcyjnych Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, żołnierz, ratownicy WOPR oraz GOPR, alpinista, taternik, ratownik medyczny. Jednym z bohaterów jest również Szymon Żoczek, mieszkaniec naszego miasta, który niedawno zdobył Mont Blanc oraz Elbrus.

Pietrzak uważa, że świadectwo mężczyzny w kominiarce może być szczególnie atrakcyjne. - Mężczyźni, którzy muszą ubierać kominiarki na twarz w swojej pracy, odznaczają się szczególnym męstwem. Na co dzień zakładają oni kominiarki i anonimowo narażają swoje życie, żeby ktoś, im kompletnie nieznany, mógł wieść spokojnie życie. Tutaj właśnie najbardziej widać męstwo, odwagę i siłę. Kominiarka jest w pewnym sensie symbolem - podkreśla Pietrzak.

Książka "Boża kompania" to owoc formacji autora w Ruchu Światło-Życie. - Świadectwo jest ważnym elementem naszego życia. W pisaniu książki kierowałem się jednym z Drogowskazów nowego człowieka, czyli krokiem Świadectwo, który brzmi: "Świadectwo słowa i życia jest nakazem Pana, który chce, aby światłość nasza świeciła przed ludźmi i dlatego obiecał nam moc Ducha Świętego, abyśmy mogli stać się jego świadkami; ufając tej mocy i modląc się o nią chcę przy każdej okazji wyznawać Chrystusa, mojego Pana i Zbawiciela - podkreśla Pietrzak.

Przedmowę do książki napisał znany krakowski Jezuita, o. Grzegorz Kramer. Książka "Boża kompania" ukazała się nakładem wydawnictwa Edycja św. Pawła.

Projekt "Boża Kompania" był związany z przedsięwzięciem o nazwie "Banita" na Facebooku, który wspiera książkę swoim patronatem. Ponadto książkę promuje również profil "Akademia Animatora", skierowany do osób z Ruchu Światło-Życie.

nan / czecho.pl
źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.