Wiadomości

  • 5 lutego 2015
  • 29 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2087

Konkurs "Stroje z gminy Bestwina"

Za nami:

Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka ogłaszają konkurs fotograficzny dla właścicieli starych fotografii prezentujących postaci w stroju regionalnym występującym na terenie gminy Bestwina.

stare fotografie


Celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia historii gminy oraz potrzeba rekonstrukcji dawnych ubiorów, elementów charakterystycznych dla stroju laskiego. Na konkurs można złożyć dowolną liczbę fotografii ukazujących postaci w autentycznych strojach regionalnych. Zdjęcia powinny pochodzić z rodzinnych albumów, wykonane samodzielnie bądź przez osobę z bliższej bądź dalszej rodziny w celu uniknięcia konfliktów natury praw autorskich.

Fotografie można składać do końca kwietnia w CKSiR w Bestwinie oraz Muzeum Regionalnym w Bestwinie: na nośniku cyfrowym (płyta CD, DVD), a w przypadku braku takiej możliwości - osobiście (zdjęcia po zeskanowaniu będą zwracane właścicielom). Można równiej przesłać je pocztą elektroniczną w formacie cyfrowym (jpg) na adres: kultura_bestwina@wp.pl lub muzeum.bestwina@wp.pl. Do pracy należy dołączyć kopertę z następującymi informacjami: imię i nazwisko uczestnika, adres, numer telefonu, (przesyłając zdjęcia drogą elektroniczną informacje te należy zawrzeć w treści maila).

Jury konkursu wyłoni autorów najciekawszych i najbardziej unikatowych prac, których nagrodzi pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo możliwości publikacji zdjęć.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju bieżącego roku.

Jerzy Zużałek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj