czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2005
  • wyświetleń: 1488

Kolejne pobicie w Czechowicach - czy to już standa

Reklama

Jak podaje bielska policja w miniony piątek w ręce policjantów przekazani zostali dwaj mieszkańcy Czechowic-Dziedzic. 24-letni Krzysztof K. i jego o dwa lata młodszy kompan – o tym samym imieniu i inicjale nazwiska. Podejrzani są o dokonanie czynnej napaści na funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

Nietrzeźwi sprawcy zaatakowali funkcjonariuszy przy ulicy Kolejowej. Najpierw wulgarnie ich przezywali. Kiedy funkcjonariusze nie zareagowali na słowne zaczepki, rozochoceni sprawcy podbiegli do jednego z nich i uderzyli go w głowę. Zostali szybko obezwładnieni. Badanie alkomatem wykazało u każdego z nich ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Umieszczono ich w Izbie Wytrzeźwień.

Dziś czechowiccy policjanci przedstawili im zarzuty o czyn z art. 222§1 kodeksu karnego (czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego), przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz kierowania wobec pokrzywdzonych gróźb karalnych – czynu z art. 190§1 kodeksu karnego, za który grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2

Policja Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.