czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2015
  • 15 marca 2015
  • wyświetleń: 2719

Bezpłatna mammografia w marcu

Za nami:

W marcu mammobus odwiedzi powiat bielski. Marzec i przypadający w tym miesiącu Dzień Kobiet stanowi doskonałą okazję do zgłoszenia się na bezpłatne badanie mammograficzne.

Reklama

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych i objęte są nim kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania niepotrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Moment natarcia niemieckich czołgów
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety od 50 do 69 roku życia. · fot. Szymon Cieślik


Mammografię można będzie wykonać w:
  • Czechowice-Dziedzice - 18-20 marca przy Galerii "Stara Kablownia", ul. Legionów 83,
  • Bestwina - 19 marca przy Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Krakowska 123.


Aby panie nie musiały czekać w kolejce przy mammobusie, mogą się wcześniej zarejestrować pod numerem 586-662-444 (7 dni w tygodniu). Informacje o badaniach dostępne są również na stronie internetowej www.mammo.pl. Na wizytę należy wziąć dowód osobisty oraz zdjęcia i płytę z poprzedniej mammografii, jeżeli była już wykonywana.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.