czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2015
  • wyświetleń: 2413

Bezpłatne badanie odczynu pH gleby

W związku z trwającymi pracami nad wyznaczeniem obszarów z ograniczeniami naturalnymi (ONW) w Polsce, od marca Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Gliwicach przeprowadzać będzie na terenie gminy Czechowice-Dziedzice bezpłatne badania pH gleb.

Reklama

Badania posłużą jako jedno z kryteriów do ustalenia powierzchni objętych specjalną formą płatności w latach 2014-2020 oraz do wyznaczenia obszarów z ograniczeniami naturalnymi (ONW) w Polsce. Są one bezpłatne, a ich wyniki mogą przynieść znaczące korzyści rolnikom w perspektywie lat 2014 -2020.

Z danych ARiMR wynika, że tylko w roku 2013 z dopłat ONW skorzystało w Polsce ponad 750 tys. rolników na łączną kwotę blisko 1,37 mld zł. Mając nadzieję na utrzymanie tak znaczącego poziomu wsparcia dla rolnictwa w warunkach gospodarowania na obszarach z ograniczeniami naturalnymi, Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Gliwicach przeprowadzi prace monitoringowe, w celu dostarczenia (całkowicie anonimowych) danych do Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, który na zlecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyznaczy ONW.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.