czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 8 marca 2015
 • wyświetleń: 1281

Podsumowanie zimowych ferii

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach podsumowało ferie zimowe w naszej Gminie.

Reklama

W dniach od 2 do 13 lutego na terenie naszej gminy prowadzony był program profilaktyczny pn. "Akcja Zima", w której wzięło udział 10 szkół:
 • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
 • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
 • Szkoła Podstawowa Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach
 • Szkoła Podstawowa Nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach
 • Szkoła Podstawowa Nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach
 • Zespół Szkół w Zabrzegu
 • Zespół Szkół w Ligocie
 • Zespół Szkół Specjalnych Nr 4


Podczas zajęć dzieci miały zapewnioną opiekę oraz posiłek, aktywnie spędzały czas - wyjścia na basen, do kina, odbyły się również zajęcia sportowe, wycieczki turystyczno - krajoznawcze, pogadanki profilaktyczne na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, higieny osobistej, zdrowego stylu życia, złości i agresji oraz bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Szkoła Podstawowa Nr 7 zorganizowała wyjazd dzieci do Cięciny, natomiast Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 do Poręby Wielkiej. Podczas wyjazdów dzieci miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę o regionie i okolicy poprzez udział w wycieczkach.

Łącznie w programie profilaktycznym pn. "Akcja Zima" wzięło udział 351 uczniów z naszej Gminy. Koszt programu we wszystkich szkołach wyniósł 20,935 zł. Zadanie finansowane było w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2015.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.