czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2015
  • 12 marca 2015
  • wyświetleń: 6454

Prace ruszyły, zwężenie na DK1

Po dwumiesięcznej przerwie drogowcy wznowili prace na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Przez krótki odcinek drogi w kierunku Katowic poruszamy się jednym pasem. Niebawem kierowców czekają kolejne utrudnienia.

Reklama

dk1 zwężenie
Zwężenie na DK1 · fot. czecho.pl


Przebudowa skrzyżowania ulicy Lipowskiej z drogą krajową nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach wkracza w kolejny etap. Drogowcy rozpoczęli pracę na jezdni w kierunku Katowic. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu, bowiem na kilkusetmetrowym odcinku obowiązuje zwężenie. Niebawem ruch w obu kierunkach będzie odbywał się na przebudowanym i otworzonym pod koniec ubiegłego roku pasie ruchu w kierunku Bielska-Białej.Przebudowa kilkusetmetrowego odcinka DK1 w Czechowicach-Dziedzicach ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Lipowską do południowej granicy gminy. Spodziewany efekt to likwidacja niebezpiecznych przejazdów poprzecznych przez dwujezdniowy przekrój drogowy DK1 (2x2 pasy ruchu) na skrzyżowaniach z ul. Lipowską i ul. Świerkowicką w Czechowicach-Dziedzicach.

Wartość zadania wynosi 12 mln. Termin zakończenia prac ustalono na 30 czerwca 2015 roku.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.