czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2015
  • wyświetleń: 2616

Turniej Wiedzy Pożarniczej - zdjęcia

Początkiem marca przeprowadzono kolejne gminne eliminacje "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej". Zmagania pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom", zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

W turnieju uczestniczyła młodzież szkolna z terenu miasta i gminy Czechowice-Dziedzice, w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych - I kategoria, gimnazjalnych - II kategoria i ponad gimnazjalnych - III kategoria. Przy stolikach do rozwiązywania pisemnych testów, składających się z 25 pytań, usiadło 20 uczestników eliminacji, w tym 6 uczestników I grupy wiekowej, 9 uczestników II grupy wiekowej i 5 uczestników III grupy wiekowej. Młodzi pasjonaci strażackiej służby walczyli o prawo reprezentowania gminy Czechowice-Dziedzice w poszczególnych kategoriach wiekowych, na eliminacjach powiatowych i możliwość uczestniczenia w kolejnych szczeblach tego turnieju. W każdej kategorii wiekowej czekało tylko 1 miejsce na udział w eliminacjach powiatowych.

Egzamin oceniała trzyosobowa komisja powołana przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w składzie: bryg. Tadeusz Szkucik - Komendant Gminny OSP, Zbigniew Waloszczyk - Przewodniczący Gminnej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP i Krzysztof Parma - Członek Zarządu OSP Zabrzeg.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - 5.03.2015 · fot. Błażej Londzin - OSP Zabrzeg


Uczestnicy eliminacji wykazali się dużą wiedzą w zakresie tematyki pożarniczej. Rywalizacja była zacięta, bo o zwycięstwie w kategorii szkół ponad gimnazjalnych i 3. miejscu w kategorii szkół gimnazjalnych zadecydowała dodatkowa seria pięciu pytań ustnych.

W kategorii szkół podstawowych na podium w komplecie stanęli członkowie MDP OSP Zabrzeg. Zwycięzcą został Mateusz Londzin, drugie miejsce zajął Krzysztof Kawiak, a trzeci był Piotr Podsadecki. Również bezkonkurencyjni okazali się młodzi druhowie z OSP Zabrzeg w kategorii szkół gimnazjalnych, gdzie najlepszym okazał się Mateusz Tokarczyk, drugi był Rafał Gryczka, a trzeci po ustnej dogrywce Tomasz Kawiak. W kategorii szkół ponad gimnazjalnych o pierwszym miejscu także zadecydowała dodatkowa seria pytań ustnych, w wyniku której pierwsze miejsce zajął Michał Ściskała z OSP Dziedzice, drugie Adrian Dudek z OSP Zabrzeg, a trzecie Mateusz Mieszczak z OSP Dziedzice.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych: Mateusz Londzin w kategorii szkół podstawowych, Mateusz Tokarczyk w kategorii szkół gimnazjalnych i Michał Ściskała w kategorii szkół ponad gimnazjalnych będą reprezentować gminę Czechowice-Dziedzice w eliminacjach powiatowych "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej", które odbędą się 28 marca w Jasienicy.

Tradycyjnie już patronat nad turniejem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Gospodarzem tegorocznych eliminacji była Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu.

Zbigniew Waloszczyk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.