czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2005
  • wyświetleń: 1142

W Rafinerii zakończono budowę nowoczesnego termina

W Rafinerii Czechowice zakończono budowę nowoczesnego terminalu paliwowego dla autocystern. Inwestycja pochłonęła ponad 16,5 mln zł, a zdolności dystrybucyjne terminalu sięgają 750 tys. ton rocznie, podała w komunikacie prasowym Grupa Lotos SA, która kontroluje Rafinerię (jest właścicielem 80,01% akcji).

Dzięki tej inwestycji Grupa LOTOS chce umocnić swoją pozycję na południu Polski. Czechowicki terminal, to jedna z najważniejszych inwestycji Grupy LOTOS w naszym regionie. Ma spełniać funkcję magazynowania i dystrybucji paliw. Przypomnijmy, że Rafineria Czechowice zaprzestanie przerobu ropy z dniem 31 marca 2006 roku i zgodnie ze strategią LOTOSU, przekształci się w centrum magazynowo-dystrybucyjne paliw.

Obok uruchamianego właśnie terminalu paliwowego, kosztem około 5 milionów złotych budowany jest także terminal kolejowy. Trwa również modernizacja i remont kolejnych zbiorników. Ponadto Rafineria Czechowice stara się o budowę instalacji produkującej biokomponenty.

mot / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.