czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2015
  • wyświetleń: 3617

Koncert dla rodziców z SP 4

Początkiem marca w sali Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbył się koncert dedykowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego swoim rodzicom.

Reklama

Podobnie jak miesiąc wcześniej "Czwórka" w tym samym miejscu gościła babcie i dziadków z okazji ich dorocznego święta i tym razem program przygotowany przez poszczególne klasy obejmował występy najmłodszej grupy uczniów z klas Ia, Ib i Ic oraz klas III. Były to pełne radości i pozytywnej energii tańce oraz piosenki. Natomiast klasy II wystąpiły w baśni muzycznej opracowanej przez wychowawczynie - Renatę Kopeć i Alicję Prończuk pt. "Królowa Śniegu".

Koncert dla rodziców z SP 4 - 6.03.2015 · fot. Szkoła Podstawowa nr 4


Dzięki przepięknej muzyce, ciekawym układom tanecznym i specjalnie na tę okazję uszytym strojom, widowisko było niepowtarzalnym przeżyciem dla wszystkich gości. Podczas koncertu wystąpili także uczniowie klas I i II, którzy zaprezentowali się w dwóch utworach granych na fletach. To efekt ich pracy i udziału w pozalekcyjnych zajęciach instrumentalnych pod kierunkiem nauczyciela muzyki Urszuli Szkucik-Jagiełki.

Koncert był także okazją do występu dwóch uczennic - Liwii Fajferek oraz Igi Surmy, które mistrzowsko recytowały fragmenty prozy, jakie zaprezentują podczas tegorocznego, rejonowego przeglądu recytatorskiego. Cały koncert uświetnił specjalnie przygotowany przez uczniów klas IV-VI pokaz mody w ujęciu historycznym z elementami tańca, na tle muzyki odpowiedniej dla prezentowanej epoki. Pokaz mody przygotowały Ewa Skiba - nauczyciel języka polskiego oraz Sonia Łęczek-Kajstura - nauczyciel historii.

Koncert prowadzili uczniowie klas VI - Emilia Sładczyk i Dawid Szkorupa. Budowanie więzi pomiędzy szkołą i środowiskiem rodzinnym jej uczniów to w "Czwórce" od lat jeden z najważniejszych celów jej działalności wychowawczej, zwłaszcza, jeśli nie zawodzi widownia, pełna życzliwych twarzy i uśmiechu.

Za umożliwienie organizacji tak wielu imprez "Czwórka" składa dyrekcji i pracownikom Miejskiego Domu Kultury serdeczne podziękowania. Społeczność szkolna kieruje także słowa podziękowania do rodziców i babć, które uszyły stroje do baśni i pokazu mody. O ich kunszcie krawieckim niech świadczą załączone fotografie.

Szkoła Podstawowa nr 4

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.