czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 marca 2015
  • wyświetleń: 14667

Pożar przy Węglowej, 9 osób rannych

Dziewięć osób, w tym dwoje dzieci zostało rannych w pożarze, który wybuchł dzisiaj w Czechowicach-Dziedzicach. Dyżurny straży pożarnej przed godziną 11 odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym mieszczącym się w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Węglowej. Paliło się mieszkanie na parterze budynku dwukondygnacyjnego.

Pożar przy ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach - 13.03.2015
Pożar przy ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach - 13.03.2015 · fot. nadesłane przez czytelnika


Przed przybyciem strażaków trzy osoby - matka z dwóją dzieci w wieku 1 rok i 4 lata opuściły mieszkanie. 31-letnia kobieta doznała rozległych poparzeń, z kolei u dzieci stwierdzono podtrucie gazami pożarowymi. Wszyscy troje zostali zabrani do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Strażacy po przeprowadzeniu rozpoznania, stwierdzili iż palą się elementy wyposażenia wnętrza przedpokoju oraz kuchni, mieszkania będącego na parterze. Panowało bardzo duże zadymienie uniemożliwiające wyjście z budynku pozostałym mieszkańcom.

Pożar przy ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach - 13.03.2015 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, jednocześnie ewakuując z bloku pięć poszkodowanych osób. Ratownicy medyczni udzieli pomocy trzem ewakuowanym osobom oraz jednej osobie skarżącej się na duszności. Działania zostały już zakończone. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru ustala policja. W akcji wzięło udział siedem jednostek straży pożarnej.

Straty wyceniono wstępnie na kwotę 100 tys zł. Spaleniu uległo pomieszczenie mieszkania wraz z wyposażeniem (telewizor, komputer, lodówka, tapczan, meble, fotele) oraz panele na ścianach. Uszkodzeniu i opaleniu uległy 3 okna plastikowe, drzwi wejściowe i łazienkowe, instalacja elektryczna. W pozostałych pomieszczeniach lokalu kasetony znajdujące się na suficie uległy stopieniu. Okopceniu uległa klatka schodowa.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.