czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2015
  • wyświetleń: 3242

95-latka oszukana na 20 tys. złotych

20.000 złotych straciła 95-letnia czechowiczanka, która uwierzyła, że jej syn miał wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy na załatwienie formalności.

Reklama

Kilka dni temu oszust wyłudził od 95-letniej mieszkanki Czechowic-Dziedzic 20.000 złotych. Sprawca najprawdopodobniej obserwował nestorkę, gdy wychodziła z banku. Zaczepił ją przed wejściem do domu i oznajmił, że jej syn miał wypadek samochodowy i pilnie potrzebuje gotówki na załatwienie formalności.

Kobieta zaprosiła nieznajomego do mieszkania i niemal w tym samym czasie odebrała telefon stacjonarny. W czasie telefonicznej rozmowy oszust podszywał się pod jej syna twierdząc, że spowodował wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Kobieta przekonana o tym, że faktycznie doszło do nieszczęścia, przekazała oszustowi pieniądze. Straciła w ten sposób oszczędności swojego życia.

Tego samego dnia sprawca oszukał w podobny sposób 90-letnią bielszczankę. Podając się za bratanka wyłudził od niej ponad 3.000 złotych, rzekomo potrzebne mu na zastaw bankowy.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.