czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2015
  • 30 marca 2015
  • wyświetleń: 2373

Święto patrona szkoły i ulicy

Za nami kolejne Święto Patrona Szkoły i Ulicy Ignacego Łukasiewicza. 20 marca w Gimnazjum Publicznym nr 3 świętowano jego 193. urodziny. Była to okazja do różnorodnych spotkań i pokazów.

Reklama

Po raz kolejny w oknach budynków zlokalizowanych przy ul. Łukasiewicza rozbłysły symboliczne lampy naftowe, a mieszkańcy zostali zaproszeni na szkolną uroczystość.

Gimnazjaliści wzięli udział w konkursie wiedzy o swoim patronie - odkrywcy, wynalazcy i społeczniku, przygotowali prace plastyczne związane tematycznie z ogłoszonym przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Światła, a swą wiedzę i umiejętności musieli tego dnia zaprezentować podczas podchodów prowadzonych przez nauczycieli i pracowników szkoły. Znalazł się również czas na pamiątkowe zdjęcia z panem Ignacym. Sporą atrakcją okazały się występy szkółponadgimnazjalnych, które przedstawiły młodzieży swoją ofertę edukacyjną. Dzięki minikoncertowi Big Bandu z Zespołu Szkół Silesia w Czechowicach-Dziedzicach uroczystość nabrała wyjątkowego charakteru, natomiast pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Bielsku-Białej wprawił widownię w zachwyt i zdumienie. "Bohaterem" tego dnia było także Słońce, gdyż właśnie wtedy miało miejsce jego zaćmienie. Uczniowie mogli je podziwiać dzięki przygotowanym osłonom oczu.

Święto patrona szkoły i ulicy - 20.03.2015 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3


Święto Patrona stało się także okazją do zaproszenia delegacji ze szkoły partnerskiej - Samorządowego Gimnazjum im. I. Łukasiewicza w Gniewinie. Goście z Pomorza uczestniczyli w szkolnych uroczystościach, podczas których zaprezentowali swoją szkołę, gminę i powiat. Swoimi opowieściami zachęcili do bliższego poznania niezwykle ciekawego i urokliwego zakątka Kaszub. Pobyt w Czechowicach-Dziedzicach umożliwił im zobaczenie atrakcji naszego miasta, a także sąsiednich miejscowości - Pszczyny oraz Bielska-Białej. Udało się również zorganizować odwiedziny w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Sprzyjająca aura pozwoliła także skorzystać z oferty turystycznej Wisły. Szczególnie cenne są jednak znajomości i kontakty, zawiązane m.in. dzięki życzliwości rodzin, u których mieszkali goście z Gniewina.

Druga część uroczystości to wieczorne Urodziny Ignacego Łukasiewicza. Była to impreza objęta patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Goście zgromadzeni na placu przed budynkiem szkoły zostali przywitani ciastem - okazjonalnymi "Ignasiami" i "Honoratkami" oraz ciepłymi napojami. Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły Katarzyna Kieloch. Zebrani mogli "zobaczyć" patrona szkoły i ulicy, usłyszeć jego opowieść o placówce, której patronuje, a także poznać partnerów szkoły - Samorządowe Gimnazjum w Gniewinie oraz grupę LOTOS. Blask lampy naftowej, a także światło lampionów stworzyło znakomity klimat sprzyjający miłym wspomnieniom i serdecznym rozmowom. Gwiazdą tego wieczoru byli uczniowie tańczący walca, a miłym akcentem - podarowanie kwiatów patronowi.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach i zarządu Osiedla Tomaszówka.

Gimnazjum Publiczne nr 3

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.