czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2015
  • 22 marca 2015
  • wyświetleń: 4631

Wycinka drzew w centrum miasta

Trwa wycinka drzew. Na pierwszy ogień "poszły" drzewa rosnące w ciągu chodnika przy ul. Niepodległości. Wycinka nie ominęła również drzew rosnących przy ul. Mickiewicza i za budynkiem Urzędu Miejskiego.

Reklama

Wycinka, drzewa
fot. SK
Wycinka, drzewa
fot. SK


Wszystkie wycinki były zaplanowane i związane z różnymi inwestycjami. Drzewa przy Niepodległości musiały zostać wycięte ponieważ w tym miejscu - gdy zostanie wybudowane rondo na skrzyżowaniu Mickiewicza, Niepodległości i Kołłątaja - powstanie zatoka autobusowa. Z kolei wycinka drzewa rosnących przy ul. Mickiewicza związana jest z budową nowego komisariatu.

Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim ścięte zostały również drzewa rosnące za budynkiem urzędu. Regulowane są sprawy własnościowe terenu i planuje się utworzenie dodatkowych miejsc postojowych. Planuje się także utworzenie miejsc parkingowych na ul. Niepodległości (parkowanie równoległe).

- W zamian za wycięte na terenie gminy będą posadzone młode drzewka - poinformowano nas w Urzędzie Miejskim.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.