czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2015
  • wyświetleń: 2712

Dzień Świętego Patryka w Ligocie

W ramach realizacji kolejnego z punktów projektu edukacyjnego z języka angielskiego pt.: "Święta anglosaskie w naszej szkole", klasa 2b zorganizowała obchody dnia Świętego Patryka w Gimnazjum im ks. prof. J.Tischnera w Ligocie.

Reklama

Dzień Świętego Patryka w Ligocie


Projekt ma charakter zespołowy ale zachęca również do indywidualnej pracy uczniów biorących w nim udział. Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować ciekawe informacje na temat obchodów święta oraz historii jego powstania. Wszystkie zagadnienia merytoryczne przedstawione zostały uczniom całej szkoły w postaci krótkich informacji rozmieszczonych na terenie całej szkoły zaznaczonych "zieloną koniczynką". W czasie przerw uczniowie mogli podążać labiryntem koniczynek i zapoznawać się z ciekawymi faktami dotyczącymi Święta.

Aby zachęcić wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w zabawie, klasa 2b ogłosiła konkurs na "ZIELONE PRZEBRANIE", w którym uczniowie całej szkoły mogli zdobyć słodkie nagrody niespodzianki.
W tym dniu szkoła więc się pięknie zazieleniła, a uczniowie mogli połączyć zabawę z nauką.
Projekt edukacyjny realizowany jest w klasie drugiej gimnazjum i ma na celu zapoznanie uczniów z kulturą krajów anglojęzycznych, która stanowi tło do nauki języka angielskiego, a co więcej nauka przez działanie motywuje uczniów do nauki języka obcego.

Produktem finalnym projektu będzie kalendarz szkolny na rok 2015/ 2016 z wszystkimi informacjami dotyczącymi świąt oraz wzbogacony zdjęciami z ich realizacji w naszej szkole. Miejmy nadzieję, że taka pamiątka będzie dla uczniów miłym wspomnieniem wspólnej zabawy na cały następny rok szkolny oraz motywacją do nauki szczególnie przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym z języka angielskiego.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.