czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2005
  • wyświetleń: 969

40 osób zatrzymała śląska Policja

40 osób podejrzanych o posiadanie narkotyków, 300 działek amfetaminy, 38 tabletek ekstazy, 112 gram marihuany, 6 gram haszyszu to efekt pracy śląskich policjantów wciągu zaledwie jednego weekendu. Dużo, mało? Trudno w tej kwestii dyskutować...

Reklama

40 osób zatrzymała śląska Policja
fot. internet


Jedno jest pewne zainteresowanie ani popyt na narkotyki nie maleje. W 1997 roku powstała uchwała o przeciwdziałaniu narkomanii, w 2000 roku były poprawki. Karany jest handel, produkcja i posiadanie substancji odurzających i psychotropowych. Statystyki pokazują, że co trzeci młody Polak miał lub ma kontakt z narkotykami, wynika z tego, że w świetle prawa jest przestępcą. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech. Oczywiście, ustawa spojrzy na niego łaskawszym okiem, jeśli posiadał tak zwaną nieznaczną ilość substancji odurzających. Sposób na uniknięcie pozbawienia wolności to poddanie się leczeniu.

Wnioski, ustawa za wiele nie zmieniła dostępność narkotyków na rynku nie zmalała a wzrosła, złe prawo zachęca do prób z używkami i to coraz młodszych ludzi.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.