czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2015
  • wyświetleń: 3203

Co zrobić gdy pojawi się zagrożenie?

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach wydał informator o tym jak należy zachować się gdy pojawi się zagrożenie - powódź lub inna klęska żywiołowa.

Reklama

Zagrożnia, ulotka
fot. SK


W informatorze oprócz podstawowych definicji znalazło się wiele praktycznych informacji np. jak zachować się kiedy pojawi się realne zagrożenie powodziowe.

Autorzy radzą m.in: w czasie powodzi należy włączyć radio na lokalną stacje i postępować zgodnie z komunikatami. W przypadku niebezpieczeństwa niezwłocznie przemieścić się na wyżej położone tereny. Jeżeli zostanie zarządzona ewakuacje, zrób to natychmiast, dzieciom przypnij kartkę z imieniem, nazwiskiem i danymi kontaktowymi do opiekunów. Nie wolno zapomnieć o zwierzętach , które należy uwolnić z zamkniętych pomieszczeń. Pamiętać należy o odłączeniu urządzeń elektrycznych, sieci gazowej i wodociągowej. Nie wolno chodzić po zalanych terenach, trzeba używać tyczki do zbadania gruntu przed sobą. Jeśli zostaniesz wytypowany do pomocy w pracach przeciwpowodziowych (np. do układania lub napełniania worków z piaskiem) - pomagaj.

W informatorze są również wytyczne jak zachować się po powodzi. Dużo miejsca zajmuje temat ewakuacji - o jej planowaniu i sprawnym przebiegu. Znaleźć można również informacje o tym, jak zachować się przed wystąpieniem zagrożenia, oraz jak przygotować podstawowego wyposażenia, które ułatwi przetrwanie trudnego okresu.

W informatorze, który można znaleźć w placówkach na terenie gminy, znalazły się również ważniejsze telefony alarmowe oraz dokładne adresy jednostek OSP.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.