czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2015
  • wyświetleń: 3678

Spartakiada Klas Szóstych w PG 3

W środę, 11 marca w Gimnazjum Publicznym nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się VI Spartakiada Klas Szóstych. W imprezie udział wzięli przedstawiciele czechowickich szkół podstawowych.

Reklama

Spartakiada Klas Szóstych w PG 3 - 11.03.2015 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3


Zwyczajowo spartakiadę rozpoczęły fanfary i uroczyste wprowadzenie sportowców. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor p. Katarzyna Kieloch, przedstawiając równocześnie gospodarzy - nauczycieli wychowania fizycznego: koordynatora Grażynę Zelin, Iwonę Hassny, Justynę Kulik-Żołędziewską oraz panów Michała Gazdę i Wojciecha Kudrysa. Całość imprezy prowadzili uczniowie klas III - Aneta Antonik i Marek Lech, a nad sprawami technicznymi czuwał Łukasz Wróblewski.

Na wstępie zaprezentowano międzynarodowy projekt Comenius, którego koordynatorem jest p. Ewa Dobija. Uczestnicy projektu opowiedzieli o swojej 3-letniej pracy, wspominali wyjazdy i przyjaźnie. Wszyscy obejrzeli film, na którym pokazane były wspomnienia oraz przygotowania do następnego wyjazdu na Litwę. Następnie szkolni wolontariusze działający pod opieką p. Bernadety Pochopień opowiedzieli o swoich działaniach i pomocy w szkole i poza nią. Po prezentacji wolontariatu odbył się konkurs plastyczny pt. '' Przez Sport Po Zdrowie''. P. Teresa Chrószcz zaproponowała wykonanie plakatu dowolną techniką. Praca miała zachęcać do zdrowego trybu życia. Najciekawszą pracę wykonali uczniowie SP1.

W tym samym czasie odbyła się rozgrzewka, a następnie 3 tury wyścigów rzędów. Pierwszą turę wygrała SP1, drugą turę SP3, trzecią turę SP1. Po skończonych wyścigach odbyła się prezentacja szkolnego kółka PCK, którego opiekunem jest p. Katarzyna Gandorska. Uczestnicy prezentowali pomoc w trudnych wypadkach, między innymi pierwszą pomoc, reanimację. Odbył się pokaz ratownictwa medycznego.
Później zaczął się turniej rzutów osobistych do kosza. Tę rywalizację wygrała SP2. Potem nadszedł czas na teatr i grupę artystyczną ''MARGINES'' pod opieką p. Agaty Chmielniak, Grażyny Zelin oraz Lucyny Paluch. Grupa zagrała przedstawienie pt." Masz problem?". Nie zabrakło występów wokalnych oraz tańca.

Emocje sportowe sięgały zenitu, gdy zaczęły się rozgrywki oraz pokaz piłki nożnej. W wolnych chwilach na scenę wchodziły dziewczyny i śpiewały sportowe piosenki. Duży show zrobiły szkolne cheerleaderki w składzie Kasia Karwacka, Dominika Paszek, Magda Kapias, Natalia Zolich oraz Weronika Głowacka. Po cudownym i energicznym tańcu rozpoczął się konkurs rzutów karnych. Ten konkurs wygrało SP3. Dużą atrakcją byłą spotkanie z Ignacym Łukasiewiczem, w rolę którego wcielali się Filip Domarodzki i Jakub Michalec. Pod czujnym okiem Małgorzaty Brosz prezentowali tajniki naszego gimnazjum. Nasi goście mogli też poznać członków Klubu Odkrywców, którzy rozwijają swe pasje wraz z p. Mariolą Dębską. Szymon Moryto pasjonująco opowiadał o swoich dalekich i bliskich podróżach, a Weronika Komraus porwała wszystkich w " ciemną stronę księżyca".

Wszystkich zaskoczyły możliwości robotów tworzonych w ramach zajęć robotyki z p. Józefem Dudkiem. Prezentacjom tym towarzyszyły ciekawe wystawy prac plastycznych, osiągnięć sportowych, pamiątek z międzynarodowej wymiany '' Comenius'' i przegląd szkolnej prasy, czyli stare i nowe "Śledzie".

Na zakończenie spartakiady uczniowie klas 2 i 3 zatańczyli piękny walc, który jest szkolną tradycją. Po wszystkich rywalizacjach, występach, konkursach nadszedł czas na podsumowanie i wręczenie pucharu przez dyrektora gimnazjum p. Katarzynę Kieloch. Najlepszą szkołą okazała się SP3 - 25pkt, następnie SP1 - 24 pkt i kolejno SP4, SP5 oraz SP2.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie oraz udział.
Gimnazjum Publiczne nr 3 serdecznie zaprasza za rok wszystkie podstawówki. Do zobaczenia.

Iza Kania, Aga Sewera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.